سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

آرامش کامل بر بخش سلامت کشور حاکم شده است

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۵:٢٣    نسخه چاپی    
نه تنها بیماران صعب العلاج بلکه سایر اقشار مردم نیز از نتایج مثبت طرح تحول نظام سلامت بهره مند شده اند چنانکه هزینه های بیمارستانی با سیر نزولی خود و عهده دار شدن بیمارستانها جهت تامین وسایل بیمارستانی مربوط به بیمار، نگرانی مردم را کاهش داده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با قدردانی از دولت در اجرای طرح نظام سلامت، گفت: با ایجاد تسهیلات برای بیماران و دسترسی آسان به دارو، دغدغه بزرگ آنان رفع و آرامش کامل بر بخش سلامت حاکم شده است.

عابد فتاحی روز چهارشنبه در گفت وگو باایرنا افزود: دولت یازدهم توانست با اجرای مرحله اول طرح تحول نظام سلامت بار سنگین مشکلات را از دوش بیماران بخصوص بیماران صعب العلاج بردارد.
وی اظهار کرد: هزینه های سنگین بیمارستان ها از یکسو و عدم دسترسی به داروی مورد نیاز از سوی دیگر دو مشکلی بودند که بیشترین ضربه را به بیماران صعب العلاج می زدند.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی افزود: با نگاهی به سالهای گذشته و بررسی مشکلات بیماران بخصوص بیماران صعب العلاج مشاهده می شود که این طیف از بیماران علاوه بر مشکلات خود مشکلات بزرگتری را نیز تحمل می کردند.

فتاحی اظهار کرد: با اجرای این طرح بیماران صعب العلاج چون هموفیلی، سرطانی، تالاسمی، دیالیز، ام اس و هپاتیت از حمایت های بهینه بیمارستان ها بهره مند شدند و روند امید به زندگی در آنان افزایش یافته است.
این نماینده مجلس افزود: نه تنها بیماران صعب العلاج بلکه سایر اقشار مردم نیز از نتایج مثبت طرح تحول نظام سلامت بهره مند شده اند چنانکه هزینه های بیمارستانی با سیر نزولی خود و عهده دار شدن بیمارستانها جهت تامین وسایل بیمارستانی مربوط به بیمار، نگرانی مردم را کاهش داده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: اعزام پزشکان عمومی به مناطق محروم و دور افتاده همچنین خلاء بزرگی را پر کرده است و امروز مردم مناطق دوردست برای درمان خود در نزدیکترین زمان بیماری خود را درمان می کنند.
فتاحی همچنین استقرار بالگردهای هوایی در برخی استان ها از جمله آذربایجان غربی را از دیگر دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت عنوان کرد و گفت: این بالگردها کمک بزرگی به مصدومان و حادثه دیدگان جاده ای می کند و گامی در جهت تحقق اهداف طرح تحول نظام سلامت است.

طرح تحول نظام سلامت از نیمه دوم اردیبهشت ماه در بیمارستانهای دولتی سراسر کشور با 10 درصد هزینه ها برای مناطق شهری و پنج درصد هزینه های بیمارستانی برای عشایر و روستانشینان در حال اجراست.
بر اساس این طرح از ارجاع بیمار برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان نیز جلوگیری به عمل می آید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۵:٢٣

   

پر مبحث ترین ها