سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طوفان تهران را با خود برد/ سرعت طوفان۱۱۰ کیلومتر در ساعت

کم کم استان های سمنان، خراسان شمالی و رضوی هم درگیر می شوند. درواقع تمام استان های دامنه رشته کوه های البرز گرفتار باد شدید و رعد و برق هستند.
طوفان تهران را با خود برد/ سرعت طوفان۱۱۰ کیلومتر در ساعت- ساعت ۵ عصر روز ۱۲ خرداد ۹۳، طوفان شدیدی، هوای تهران را زیر و رو کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ درحالی که در ۱۰ روز گذشته رعد و برق آسمان بسیاری از مناطق ایران را فراگرفته است، اما عصر روز ۱۲ خردادماه، باد شدیدی در تهران و شهرهای اطراف وزید. این طوفان موجب قطع برق در برخی مناطق از جمله بلوار فردوس در غرب تهران، بخش هایی از یوسف آباد و بزرگراه کردستان شده است.

البته سازمان هواشناسی پیش بینی باد شدید برای مناطق مختلف ایران کرده بود. احد وظیفه مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی درباره طوفان امروز به خبرآنلاین گفت: پیش بینی ما برای برای رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید بود.

به گفته او این باد شدید در آذربایجان غربی،‌ شرقی، زنجان،‌ قزوین،‌ البرز، قم و تهران وزیده است: کم کم استان های سمنان، خراسان شمالی و رضوی هم درگیر می شوند. درواقع تمام استان های دامنه رشته کوه های البرز گرفتار باد شدید و رعد و برق هستند.
وظیفه درباره گرد و خاکی که همراه با این طوفان مشاهده می شود هم گفت: گرد و خاک این باد در نتیجه همرفتی سیستم است. این گرد و خاک محلی است و از جایی نیامده.

به گفته او این باد تا دو ساعت آینده (حدود ۸ شب) ادامه دارد: در برخی ناطق سرعت طوفان به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت (۳۰ متر بر ثانیه) هم می رسد.


هشدار سازمان هواشناسی برای سه روز آینده

براساس هشدار امروز سازمان هواشناسی و نقشه های پیش یابی تا چهارشنبه در مناطق شمال غرب، دامنه های البرز، دامنه های زاگرس، مرکز، شمال شرق و شرق کشور در بعد از ظهر و شب رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ رخ خواهد داد. از سه شنبه بعدازظهر بارش در سواحل شمالی کشور آغاز خواهد شد که با کاهش محسوس دما نیز همراه است. بر این اساس بارشها به شرح زیر پیش بینی می شود:

1- دوشنبه 93/03/12: استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، تهران، البرز، قم، مرکزی، اصفهان و یزد که شدت بارشها در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و خراسان رضوی است.

2- سه شنبه 93/03/13: استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، زنجان، قزوین، تهران، البرز، قم، مرکزی، اصفهان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، یزد و کرمان که شدت بارشها بر روی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، دامنه های البرز و جنوب خراسان رضوی است.

3- چهارشنبه 93/03/14: استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شرق گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، سمنان، شرق تهران، خراسان جنوبی، شرق اصفهان، شرق یزد و کرمان که شدت بارشها در مازندران، گلستان، سمنان، شرق تهران و کرمان است.

4- از سه شنبه شب تا روز پنج شنبه دریای خزر و در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

با توجه به ویژگی رگباری بارش های بهاری توصیه می شود برای پیشگیری از خسارات احتمالی از توقف در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب شود.[center][/center]
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٣-١٣٩٣, ١٩:۵١

   

پر مبحث ترین ها