سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سازمان هواشناسی، مقصر اصلی خسارت طوفان تهران/مسئولان هواشناسی از مردم عذرخواهی کنند

نمی‌توانیم بگوییم سازمان هواشناسی بی‌اطلاع بوده و طوفان در جا رخ داده است چرا که در اخبار قبلی دیده شده است که از قزوین شروع شده و امکان پیش‌بینی آن وجود داشته است.
نماینده مردم تهران در مجلس نهم، با بیان اینکه تنها مقصر خسارت‌های طوفان روز گذشته تهران و مرگ 5 نفر از هموطنانمان سازمان هواشناسی است، گفت: این سازمان باید علاوه بر پاسخ‌گو بودن بابت این حادثه از مردم عذرخواهی کند.

فاطمه رهبر در گفت وگو با خانه ملت، با انتقاد از ضعف عملکرد سازمان هواشناسی در پیش‌بینی وقوع طوفان در تهران، گفت: با توجه به شرایط جوی که چند روزگذشته در تهران بود و بارندگی‌های پراکنده و رعدو برق های شدید و همین طور با توجه به اخباری که بعد از وقوع طوفان به دست آوردیم معلوم بود که این طوفان از سمت استان قزوین به سمت تهران حرکت کرده، بر این اساس انتظار می‌رفت که هوا شناسی این حادثه را پیش بینی قبلی قبلی کرده و از وقوع آن هشدار می‌داد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان هواشناسی تنها وضعیت هوای تهران را در حد بارش باران و رعدو برق پیش‌بینی کرده بود، افزود:‌ با توجه به اینکه طوفان از استان قزوین شروع و به سمت تهران حرکت کرده است پیش‌بینی آن برای سازمان هواشناسی سخت نبوده است.

وی با تاکید بر ضرورت پاسخگو بودن سازمان هواشناسی در جریان طوفان روز گذشته تهران، گفت: با توجه به شدت این طوفان و حوادثی که در اثر آن رخ داد باید هشدارهای اولیه به منظور کاهش خسارت‌های مالی و جانی داده می‌شد.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مجمع نمایندگان تهران با برگزاری جلساتی با مسئولان زوایای مختلف وقوع طوفان در تهران را بررسی خواهد کرد، ادامه داد: در این واقعه خسارت‌های زیادی به ویژه مرگ 5 نفر از هوطنانمان رخ داد که در صورت داشتن سرعت عمل و دقت سازمان هواشناسی قابل پیشگیری بود.

وی با یادآوری اقدام امروز ( 13 خرداد) سازمان هواشناسی در پیش‌بینی وقوع طوفان، گفت: این سازمان باید روز گذشته نیز هشدارهای لازم را به مردم می‌داد تا شاهد خسارت‌های مالی و جانی در تهران نباشیم.
رهبر با مثبت ارزیابی کردن اقدام سازمان مدیریت بحران پس از وقوع طوفان در تهران، افزود: هر چند این حادثه از قبل پیش‌بینی نشده بود اما سازمان مدیریت بحران عملکرد خوبی در جهت کنترل وضعیت داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مشکلات و نواقصی در کنترل شرایط پس از وقوع طوفان وجود داشته، گفت: روی هم رفته باتوجه به عمق حادثه و شدت این طوفان در تهران دستگاه‌های مختلف از جمله شهرداری، آتش نشانی، ادارات برق و نیروی انتظامی توانستند موضوع را کنترل کنند.
عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مقصر اصلی وقوع خسارت در طوفان روز گذشته و خسارت‌های رخ داده سازمان هواشناسی است، افزود: نمی‌توانیم بگوییم سازمان هواشناسی بی‌اطلاع بوده و طوفان در جا رخ داده است چرا که در اخبار قبلی دیده شده است که از قزوین شروع شده و امکان پیش‌بینی آن وجود داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ٢١:٣۴

   

پر مبحث ترین ها