سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

14 استان در تعطیلی خرداد دفترچه بیمه سلامت صادر می کنند

تاکنون یک میلیون و 794 هزار دفترچه بیمه همگانی صادر و شمار ثبت نام کنندگان تا حال حاضر نیز چهار میلیون و 675 هزار نفر برآورد شده است.
سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی اعلام کرد : چاپ و صدور دفترچه های بیمه همگانی سلامت در 14 استان کشور طی روز های 14 و 15 خرداد قابل انجام است.

«سید مهدی میر شاه ولد» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای خدمات رسانی هر چه بیشتر به هموطنان، اداره کل بیمه سلامت 14 استان کشور و دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با این ادارات طی روزهای یاد شده فعال است.
وی اظهار داشت: استان های تهران ، اردبیل ، هرمزگان ، فارس ، قزوین، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، کهکیلویه وبویر احمد ، قم ، زنجان ، گیلان ، بوشهر ، لرستان و چهارمحال و بختیاری استان های صادر کننده دفترچه های بیمه همگانی طی روزهای یاد شده هستند و ثبت نام کنندگان به محض دریافت پیامک می توانند به دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه بیمه را دریافت کنند.

این مقام مسوول در سازمان بیمه سلامت ایران گفت : تاکنون یک میلیون و 794 هزار دفترچه بیمه همگانی صادر و شمار ثبت نام کنندگان تا حال حاضر نیز چهار میلیون و 675 هزار نفر برآورد شده است.
ثبت نام بیمه همگانی از اول اردیبهشت ماه گذشته آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. صدور دفترچه های بیمه همگانی نیز از سوم خرداد آغاز شد.

میرشاه ولد خطاب پیش تر در گفت و گو با ایرنا به متقاضیان بیمه همگانی اعلام کرده بود که برخی شرکت های خصوصی بیمه به بهانه اینکه کارت بیمه سلامت به مردم می دهند، با آنها تماس گرفته و برای صدور کارت، درخواست وجه از هموطنان می کنند.

این شرکت ها تاکنون به بهانه دادن کارت بیمه سلامت یکساله از برخی هموطنان بیش از یک میلیون تا یک میلیون و 300 هزار ریال نیز دریافت کرده اند.
میرشاه ولد با بیان اینکه هیچ شرکت وابسته به بیمه سلامت و طرح بیمه همگانی وجود ندارد، به هموطنان تاکید کرد که به هیچوجه به تماس های تلفنی این شرکت ها اعتماد نکنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ٢٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها