سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

۱۶ مرکز اورژانس هوائی در کشور راه اندازی می شود

از 550 بیمارستان کشور بیش از 80 بیمارستان با کمبود بیمار و افزایش هزینه ها مواجه هستند که با تعریف وظیفه جدید یا کوچک کردن این بیمارستان ها مشکل رفع می شود.
معاون توسعه انسانی وزارت بهداشت گفت: در راستای خدمات رسانی اورژانس جاده ای ۱۶ مرکز اورژانس هوائی در کشور افتتاح می شود.

ایرج حریرچی در بازدید از بیمارستان والفجر شهرستان تفرش در گفت وگو با تسنیم، اظهار کرد: دولت امسال با توجه به شاخص فعالیت، به بیمارستان ها بودجه لازم اختصاص می دهد.
وی افزود: از 550 بیمارستان کشور بیش از 80 بیمارستان با کمبود بیمار و افزایش هزینه ها مواجه هستند که با تعریف وظیفه جدید یا کوچک کردن این بیمارستان ها مشکل رفع می شود.

معاون توسعه انسانی وزارت بهداشت با تاکید بر راهکار خصوصی سازی بیمارستان های کم کاربرد گفت: بیماران شهرستان هایی مانند تفرش به دلیل کمبود امکانات به شهرهای بزرگی چون اراک و قم مراجعه می کنند و تامین تجهیزات در شرایط نبود بیمار امکانپذیر نیست.
حریرپی تصریح کرد: با تدوین طرح اختصاص بیمارستان تفرش به مرکز تخصصی درمانی یک بیماری، مشکل کمبود نیرو و بودجه حل می شود و با ارائه طرح توسط دانشگاه علوم پزشکی قابل پیگیری است.

وی با اشاره به کمبود متخصص در شهرهای کوچک افزود: اصلاح تامین پزشک در شهرهای کوچک و اعمال طرح حاکمیتی سبب افزایش پزشک در شهرهای کوچک و مناطق محروم شده که با این هدف از ابتدای خرداد پزشکان در نقاط مختلف کشور در حال ارائه خدمات به بیماران هستند.
معاون توسعه انسانی وزارت بهداشت با اشاره به پیشرفت مطلوب طرح نظام سلامت از ابتدای اجرا گفت: با توجه به سنجش وجود بیماران در بیمارستان های کوچک متخصص به بیمارستان ها داده می شود که در شهر تفرش 6 متخصص اصلی در طول ماه بیماران را ویزیت میکنند.

حریرچی با اشاره به افتتاح بیمارستان های 5هزار تختخوابه تصریح کرد: بیمارستان فراهان بعد از گذشت 8سال تاکنون افتتاح نشده و در بازدید امروز اگر با ملاک های ارزیابی مطابقت داشته باشد با تامین نیرو و اختصاص تجهیزات به بره برداری می رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٣-١٣٩٣, ١٢:٢۶

   

پر مبحث ترین ها