سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجلس خواستار برنامه جدی دولت برای تولید بنزین یورو4 است

امیری خامکانی بابیان این که تاثیر مصرف بنزین یورو 4 در هوای شهر مشهود است تصریح کرد: در حال حاضر حدود 30 میلیون لیتر بنزین یورو 4 در کشور تولید می‌ شود که شهرهای تهران، کرج و اراک را زیر پوشش یورو 4 است .
عضو هیأت رئیسه مجلس با بیان اینکه واردات بنزین یورو4 تنها برای کوتاه مدت مجاز است ،گفت:تا زمان آمادگی پالایشگاه ها برای تولید تمام نیاز بنزین یورو4 دولت مجاز به واردات این نوع بنزین است.

حسین امیری خامکانی در گفتگو با مجلس نیوز گفت:ما به عنوان نمایندگان مجلس از دولت انتظار داریم که تولید بنزین سالم را در دستور کار خود قرار داده و هر چه سریع تر پروژه‌های پالایشگاهی را به اتمام برسانند .

نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: روزانه به طور متوسط 61 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود در سال 1393 متوسط مصرف خزانه 70 میلیون لیتر باشد.
امیری خامکانی بابیان این که تاثیر مصرف بنزین یورو 4 در هوای شهر مشهود است تصریح کرد: در حال حاضر حدود 30 میلیون لیتر بنزین یورو 4 در کشور تولید می‌ شود که شهرهای تهران، کرج و اراک را زیر پوشش یورو 4 است .

این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: بحث کمیسیون انرژی این است که باید طرح‌های توسعه پالایشگاهی به نتیجه برسد و تمام بنزین مورد نیاز کشور در پالایشگاه‌های خودمان با استاندارد یورو 4 تولید شود.
وی افزود: در حال حاضر روزانه تقریبا بین 8 تا 9 میلیون لیتر بنزین یورو 4 کم داریم که امکان تولید آن در پالایشگاه‌ها نیست که در صورتی که دولت به صورت جدی برنامه تولید کامل نیاز بنزین در داخل کشور را دنبال کند، واردات کوتاه مدت اشکالی ندارد اما نباید به برنامه همیشگی تبدیل شود.

امیری خامکانی با تاکید بر این که بنزین باید حداقل با استانداردهای یورو 4 تولید شود، گفت: دولت مدعی است که برای کوتاه مدت واردات بنزین یورو 4 را در دستور کار قرار داده و ما تنها نگران هستیم واردات این بنزین تولید داخلی را در این خصوص سست کند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان این که در هر صورت تولید بنزین یورو 4 باید به صورت جدی از طرف دولت دنبال شود، تصریح کرد: دستگاه های نظارتی نیز باید به دقت بررسی کنند ، تا در این دوره واردات بنزینی با کیفیت متفاوت از یورو4 به کشور وارد نشود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٩:٠٠

   

پر مبحث ترین ها