سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نتیجه ‌آزمایش بنزین پتروشیمی ها سه شنبه به کمیسیون انرژی ارایه می‌شود

مجابی با بیان اینکه سوخت سهم بیشتری در آلودگی هوا دارد،‌ گفت:‌ استاندارد نبودن خودروها و توجه به حمل و نقل عمومی از عواملی هستند که در آلودگی هوا نقش دارد.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: 2 نوع بنزین در واحدهای پتروشیمی استحصال می شد که بنزن یکی از آنها بیش از حد مجاز بود که گزارش آزمایشات آن آماده است و روز سه شنبه به کمیسیون انرژی ارایه می شود.

سید محمد مجابی در گفت و گو با خانه ملت،‌ درباره نظر سازمان محیط زیست درباره آلوده بودن بنزین پتروشیمی ها و اینکه برخی اعضای کمیسیون انرژی مجلس منتظر گزارش مستدل و منطقی در این باره هستند،‌ گفت: مواد باقی مانده از پالایشگاهها برای تولید محصولات زیادی که به لحاظ اقتصادی از جایگاه خوبی هم برخوردار است به پتروشیمی ها ارجاع می شود ودرآنجا برای تولید بنزین دوباره به زمان تقطیر بر می گردد و موادی به آن افزوده می شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست افزود: 2 نوع بنزین در واحدهای پتروشیمی استحصال می شد که بنزن یکی از آنها بیش از حد مجاز بود که گزارش آزمایشات آن آماده است و روز سه شنبه به کمیسیون انرژی ارایه می شود.
وی با بیان اینکه میزان روزهای پاک از ابتدای سال تا کنون 6 روز بوده است، ‌گفت: درفصل زمستان آلودگی هوا بیشتر است چرا که پدیده وارونگی اتفاق می افتد و برای تولید گرما مجبور به استفاده بیشتر از سوخت هستیم از این رو از الان باید تدابیری اندیشیده شود.

مجابی با بیان اینکه سوخت سهم بیشتری در آلودگی هوا دارد،‌ گفت:‌ استاندارد نبودن خودروها و توجه به حمل و نقل عمومی از عواملی هستند که در آلودگی هوا نقش دارد.
وی در این باره که آیا سازمان به شرکتهای خودروسازی برای تولید خودرو استاندارد تذکر داده است یا خیر، گفت: خودروسازان باید در راستای تحقق اهداف محیط زیستی عمل کنند که در این راستا دستور لازم داده شده است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه کنترل کیفیت خودروها درحال بررسی است و فقط خودروهای استاندارد شماره گذاری می شوند، ‌افزود:‌آمار دقیقی از سهم خودروها و بنزین در میزان آلودگی هوا مشخص شده است که به کمیسیون انرژی مجلس ارایه خواهد شد.
مجابی در ادامه از بررسی و تنظیم لایحه هوای پاک در دولت خبر داد و گفت:‌ در این لایحه تمام عوامل موثر در کاهش آلودگی هوا دیده شده است.

وی درباره سیاست‌های حفاظتی از حیات وحش، با تاکید بر اینکه کنترل شکار ازمهمترین اولویت‌های سازمان حفاظت محیط زیست است،‌گفت:‌نهضت کاهش شکار در کردستان کرمانشاه و مازندران آغاز شده است و بسیاری از شکارچیان اسلحه های شکاری را کنار گذاشته اند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست با تاکید بر اینکه فشار بر حیات وحش و سلاحهای غیر مجاز بیشتر از ظرفیتی است که باید باشد و اینها اجازه شکار ندارند و ازآنجا که شکار تخلف است مردم باید در حفاظت از حیات وحش به ما کمک کنند و این کار را تقبیح کنند.

مجابی درباره تصرفات پارک خجیر نیز گفت:‌ گزارش تعرض به این پارک در کمیسیون اصل 90 بررسی می شودو با تمامی تعرضات به پناهگاههای حیات وحش، مناطق حفاظت شده و پارکهای ملی برخورد می شود و حکم قلع و قمع برای این تعرضات صادر خواهد شد.

وی گفت: در استان فارس چندین مورد تعرض شده بود که دستور قلع و قمع برای آنها صادر و اجرایی شد.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت از محیط زیست با اشاره به اهمیت محیط زیست،‌گفت:‌کمیته خاص محیط زیست در مجمع تشخیص مصلحت تشکیل شده است که در این کمیته 6 راهبرد ابلاغی رهبری بررسی و راهکارهای اجرایی پیشنهاد می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:١٢

   

پر مبحث ترین ها