سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

68 درصد از پرونده های قصور پزشکی مربوط به دندانپزشکان است

پس از دندانپزشکان ، بیشترین پرونده های قصور پزشکی به ترتیب مربوط به جراحان ارتوپدی ، زنان و زایمان ، پزشکان عمومی ، جراحان پلاستیک ، چشم پزشکان و متخصصان گوش ، حلق و بینی است.
مدیرکل آموزش سازمان پزشکی قانونی کشور دندانپزشکان را رکورد دار پرونده قصور پزشکی معرفی کرد و گفت : 68 درصد پرونده های قصور پزشکی سال گذشته مربوط به دندانپزشکان بود.

ˈ مسعود قادی پاشا ˈ روز پنجشنبه در همایش آموزش قوانین و بررسی مشکلات حقوقی حرفه پزشکی در نوشهر مجموع پرونده های قصور پزشکی بررسی شده در کمیسیون پزشکی قانونی را در سال گذشته سه هزار و 626 فقره اعلام کرد.
وی گفت : پس از دندانپزشکان ، بیشترین پرونده های قصور پزشکی به ترتیب مربوط به جراحان ارتوپدی ، زنان و زایمان ، پزشکان عمومی ، جراحان پلاستیک ، چشم پزشکان و متخصصان گوش ، حلق و بینی است.

قادی پاشا اظهار داشت : از مجموع پرونده هایی که پارسال در کمیسیون پزشکی قانونی بررسی شد برای 54 درصد حکم تبرئه صادر شد و در 46 درصد هم قصور ثابت شد.
وی افزود : در تحقیقات و بررسی های صورت گرفته بر روی پرونده های سال گذشته مشخص شد بیشترین قصور پزشکی منجر به مرگ مربوط به مسوولان فنی است.

به گزارش ایرنا، مدیرکل آموزش سازمان پزشکی قانونی کشور رضایت و برائت را برای پیشگیری از قصور پزشکی موثر دانست و گفت : پزشکان باید علاوه بر دادن آگاهی و اطلاعات لازم و کافی از عوارض ناشی از بیماری و درمان به بیماران ، درمان های جایگزین را هم معرفی کنند تا بیمار بتواند با آگاهی کامل نسبت به درمانش اقدام کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٣-١٣٩٣, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها