سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده:

یک بار برای همیشه تدبیری برای حضور زنان در ورزشگاهها اندیشیده شود

هدف همه ما ترسیم وجه و چهره ای صحیح و برحق از دین و نظام جمهوری اسلامی است.از این رو ایجاد محدودیت ها می تواند چهره نظام را مخدوش کرده و این تصور را به وجود آورد که در آن، ابتدایی ترین حقوق برای زنان نادیده گرفته می شود.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یک بار برای همیشه باید تدبیری برای حضور زنان در ورزشگاهها اندیشیده شود.

به نقل از خبرگزاری رسمی دولت، «شهیندخت مولاوردی» در ارتباط با ممنوعیت حضور زنان در سالن های ورزشی گفت: هدف همه ما ترسیم وجه و چهره ای صحیح و برحق از دین و نظام جمهوری اسلامی است.از این رو ایجاد محدودیت ها می تواند چهره نظام را مخدوش کرده و این تصور را به وجود آورد که در آن، ابتدایی ترین حقوق برای زنان نادیده گرفته می شود.
وی ادامه داد: فراهم آوردن شرایط تفریحات سالم برای زنان و دختران مطابق با مسایل شرعی، هنجارهای اجتماعی و شرایط و اقتضایات موجود ضروری است.

به گفته وی، در صورتی که شرایط تفریح سالم برای این قشر از جامعه فراهم نشود، با دست خودمان آنها را در مسیر آسیب ها و بزه های اجتماعی قرار داده ایم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر این نکته که پرداختن به یک موضوع در حوزه زنان به معنای فراموشی سایر مشکلات یا غفلت از موضوعات مرتبط با آنها نیست، به ماده 230 قانون برنامه پنجم پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: اوقات فراغت، یکی از مواردی است که باید در کنار 13 محور مورد اشاره در این ماده به آن پرداخته شود. از این رو باید همه مسایل به جای خود مورد توجه و رسیدگی قرار گیرد.
مولاوردی با تاکید بر اینکه این مساله در جلسه هیات دولت طرح شده و هنوز هیچ تصمیمی در این مورد گرفته نشده، گفت: موضوع حضور زنان در سالن های ورزشی هرازگاهی برجسته می شود، از این رو ضروری است که یک بار برای همیشه تدابیری در این مورداندیشیده شود و تلاش کنیم با ارایه ساز و کاری مناسب آن را رفع کنیم.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا دختران و زنان مربی یا ورزشکار از فرصت های طلایی ایجاد شده در عرصه های ورزشی استفاده کرده و با حضور در سالن های ورزشی ضمن تشویق تیم های ملی کشورمان، فرصت تجربه اندوزی از تماشای این رقابت ها را داشته باشند.
به گزارش ایلنا، به گفته مولاوردی، پیش از طرح این مساله در هیات دولت، وی در مورد حضور زنان در سالن های ورزشی مذاکراتی نیز با «محمود گودرزی» وزیر ورزش و جوانان و «محمدرضا داورزنی» رییس فدراسیون والیبال داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٣-١٣٩٣, ٢١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها