سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طرح بیمه پیشگیری در سراسر کشور اجرا می‌شود

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩٣, ١٣:١٠    نسخه چاپی    
امروزه نباید اجازه دهیم که معلولان در سطح کشور توسط حادثه به وجود آیند و نباید اجازه دهیم طلاق‎ها در کشور انجام شود و بعد از وقوع این حوادث ما دست به کار شویم بلکه از ابتدا باید ما موارد پیشگیری را مورد ارزیابی قرار داده باشیم.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: بیمه پیشگیری موضوعی نوین در کشور ما است ولی امیدوار هستیم بتوانیم آن را در کشور اجرا کنیم.

مجید رضازاده شامگاه چهارشنبه در نشست خبری بهزیستی استان اصفهان درباره حضور خود در شهر اصفهان اظهار کرد: من و همکارانم در اصفهان هستیم تا بتوانیم برنامه‎های پیشگیری موجود در اصفهان را مورد ارزیابی قرار دهیم و چالش‎ها را برطرف کنیم، امیدوار هستم در این 2 روز بتوانیم کارهای خوبی انجام دهیم.

وی افزود: امروزه نباید اجازه دهیم که معلولان در سطح کشور توسط حادثه به وجود آیند و نباید اجازه دهیم طلاق‎ها در کشور انجام شود و بعد از وقوع این حوادث ما دست به کار شویم بلکه از ابتدا باید ما موارد پیشگیری را مورد ارزیابی قرار داده باشیم.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور پیرامون پیشگیری قبل از درمان تصریح کرد: پیشگیری نیز یک امر بسیار عادلانه است که تمام مردم اعم از قشر متوسط و سطح بالای جامعه می‌توانند از آن استفاده کنند و شاید افراد در وضع مالی نامناسب بهتر می‎توانند از آن استفاده کرده هم‎چنین برای آنها مفیدتر واقع شود زیرا آنها بیشتر در معرض آسیب‎های اجتماعی قرار گرفته‎اند.

به گزارش تسنیم، وی درباره تخصصی کارکردن بهزیستی بیان کرد: تخصصی‌ترین دستگاهی که در کشور در موضوع پیشگیری از آسیب‎ها مشغول است، بهزیستی بوده ولی نمی‎گوییم که خیلی خوب مشغول به انجام فعالیت‎ها هستیم و باید تلاش را بیشتر کنیم.
رضازاده افزود: دفتر آسیب‎های اجتماعی با هدف ارتقای سطح زندگی مردم و آموزش فرزند پروری برای افراد در جامعه است و دفاتر مشاوره نیز کمک‎های بسیار شایانی برای ارتقای سلامت روان از قبیل برگزاری تحصیلی طلاق و جنسیتی برای مردم بوده است.

وی با اشاره به نوین بودن بیمه پیشگیری گفت: بیمه پیشگیری موضوعی کاملاً نوین است، هرچند مدتی است در حال بررسی آن هستیم ولی اگر این موضوع در کشور اجرائی شود اتفاقی بسیار خوب در فعالیت‌های بهزیستی کشور رخ داده و بیمه‎ها نیز اگر متوجه شوند این طرح برایشان مفید است حتماً از طرح استقبال می‎کنند.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: اجرائی کردن بیمه پیشگیری بسیار سخت است و به‌زودی اجرائی نمی‎شود ولی با انجام جلساتی در این موضوع امیدوار هستم که بتوانیم به نتایج خوبی برسیم و باید در نظر داشت که کار اصلی بهزیستی پیشگیری بوده و درمان جای کمتری در این حوزه دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩٣, ١٣:١٠

   

پر مبحث ترین ها