سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر راه و شهرسازی: طرح مسکن اجتماعی با طرح جامع مسکن متفاوت است

بروز شده : ۵-٠۴-١٣٩٣, ٢١:٠۶    نسخه چاپی    
در طرح ˈمسکن اجتماعیˈ، متوسط زیربنای هر واحد مسکونی 50 متر است که برای خانوارهای دارای فرزند به 70 متر نیز می رسد، اما واحدهای مسکن مهر تا 90 متر مربع وسعت دارد.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اخیرا در مطبوعات از ˈمسکن اجتماعیˈ بعنوان طرح جامع مسکن تعبیر می شود، تصریح کرد: مسکن اجتماعی ویژه افراد کم درآمد جامعه است و مختصات آن با طرح جامع مسکن که تمام انواع مسکن را دربرمی گیرد، متفاوت است.

ˈعباس آخوندیˈ روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در اصفهان اظهار کرد: طرح جامع مسکن، حوزه های مختلف مسکن و توسعه آن را زیر پوشش دارد.
وی خاطرنشان کرد: آنچه در سفر به اصفهان با آن مواجه شدم، این بود که اکثر مهندسان و دانشگاهیان از آلودگی هوا و وضعیت آب استان اصفهان گلایه دارند که بخشی از آن به نحوه توسعه و برنامه ریزی شهری در این استان و پیش بینی برای گسترش شهری در آینده بازمی گردد.
وی بیان کرد: این موضوعها باید در قالب طرحهای جامع و تفصیلی و مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد تا بر الگوی مصرف آب، برق و انرژی در ساختمان و سیستم حمل و نقل تاثیرگذار باشد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با توجه به وجود صنعت و تولید 50 درصد از فولاد کشور در استان اصفهان، امکان تجدید نظر در نظام حمل و نقل، افزایش سهم حمل و نقل ریلی، ایجاد بندر خشک و چگونگی تقویت حمل و نقل ترکیبی در این استان، از محورهای مورد بررسی در جریان این سفر خواهد بود.
وی در باره طرح مسکن مهر در کشور گفت: تامین اعتبار برای اتمام کار، ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی و توجه به مسائل اجتماعی این مجموعه ها، مورد توجه ماست.

آخوندی، مجموع تعهدات بانکها در باره طرح مسکن مهر در کشور را 500 هزار میلیارد ریال اعلام کرد.
وی همچنین با اشاره به اینکه ساخت واحدهای مسکونی مسکن مهر با سرعت خوبی در سطح کشور در دست اجراست، از تلاش دولت برای تامین منابع بهتری برای شتاب در اجرای این طرحها خبر داد.

به گزارش ایرنا، وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در حوزه خدمات روبنایی، همکاری خوبی با وزارت آموزش و پرورش داریم و امیدواریم تا مهر سالجاری مجموعه های آموزشی قابل توجهی در کنار مسکن های مهر ایجاد شود.
وی اضافه کرد: ساخت پاسگاه ها و مساجد، مجموعه های فرهنگی و ورزشی و خدمات جانبی در مجموعه های مسکن مهر هم در دستور کار قرار دارد و امیدواریم با ایجاد این مراکز خدماتی، افرادی که در مجموعه های مسکن مهر سکونت دارند، از خدمات خوبی بهره مند شوند.

آخوندی گفت: تامین مالی بخش مسکن نیاز به الگوهای مختلف از جمله صندوق پس انداز و تسهیلات مسکن، صندوق مستقلات و لیزینگ دارد که هر بخش مشتری خاص خود را داشته و بخش ویژه ای را پوشش می دهند.
در طرح ˈمسکن اجتماعیˈ، متوسط زیربنای هر واحد مسکونی 50 متر است که برای خانوارهای دارای فرزند به 70 متر نیز می رسد، اما واحدهای مسکن مهر تا 90 متر مربع وسعت دارد.

در طرح مسکن مهر علاوه بر پرداخت وام، مابقی هزینه توسط متقاضی پرداخت می شود اما در مسکن اجتماعی، واحدها متناسب با وسع درآمد خانوار قیمت گذاری می شود و هر فرد با پرداخت حداکثر 40 درصد درآمد خود، بصورت اجاره ای امکان سکونت در آن واحد را پیدا می کند.
واحد مسکن اجتماعی به صورت اجاره در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و دولت اعلام کرده است که واگذاری آنها از سال 93 آغاز می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۴-١٣٩٣, ٢١:٠۶

   

پر مبحث ترین ها