سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تامین اجتماعی: دفترچه های درمانی فاقد سریال 18 رقمی باطل می شود

بروز شده : ٨-٠۴-١٣٩٣, ١۴:٢٩    نسخه چاپی    
براساس شماره سریال های جدید، مشخصات فردی، شعبه صادرکننده دفترچه، شماره جلد دفترچه و شماره صفحه در قالب 18 رقم تولید و جایگزین شماره سریال های متفرقه قبلی در دفاتر درمانی شده است
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: از اول مهر ماه دفترچه های درمانی فاقد شماره سریال 18 رقمی از درجه اعتبار ساقط می شود و ارائه خدمات درمانی به صاحبان این دفترچه ها امکانپذیر نخواهد بود.

به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، «محمد توانایی» افزود: پروژه ساماندهی شماره سریال دفاتر درمانی بیمه شدگان، بمنظور بهبود فرآیندهای قبلی، جلوگیری از تولید دفترچه های تکراری و رفع همپوشانی های احتمالی، با استفاده از کدملی برای تشخیص هویت دقیق بیمار از یکسو و یکتاسازی برگ های دفترچه درمانی برای افزایش دقت در ارائه خدمات و حفظ سوابق درمانی بیمه شدگان از خرداد سال 1390 در سازمان تامین اجتماعی آغاز شده است.

وی ادامه داد: براساس شماره سریال های جدید، مشخصات فردی، شعبه صادرکننده دفترچه، شماره جلد دفترچه و شماره صفحه در قالب 18 رقم تولید و جایگزین شماره سریال های متفرقه قبلی در دفاتر درمانی شده است.

مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد، با اجرای این طرح، بستر مناسب درخصوص استفاده از سامانه های بیمه ای و درمانی به صورت متمرکز و کاملا مکانیزه به هنگام صدور دفترچه بیمه ایجاد شده که از تولید شماره سریال های یکسان برای چند بیمه شده و بروز اشتباهات متعدد ناشی از عدم شناسایی دقیق بیماران، جلوگیری به عمل خواهد آمد.

وی گفت: با اجرای این طرح، ضمن اعتبار بخشیدن، ایجاد جامعیت داده ها و اطلاعات موجود در سیستم های مکانیزه، امکان ارائه گزارشات و آمارهای دقیق تر از خدمات گسترده درمانی که توسط سازمان تأمین اجتماعی ارائه می شود، فراهم شده است.

توانایی افزود: پس از برنامه ریزی های وسیع و ایجاد تغییرات گسترده در سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری موجود در سازمان تامین اجتماعی، چاپ دفترچه های درمانی با شماره سریال های 18 رقمی از سال 90 آغاز شد که با اتمام برگه های دفترچه های درمانی قدیمی، دفاتر جدید با شماره سریال های جدید صادر و به بیمه شدگان تحویل شده است.

وی گفت: با توجه به اینکه بیش از سه سال از شروع، اجرا و تحویل دفاتر درمانی جدید گذشته است، ضروریست که دفترچه های قدیمی باقیمانده که ممکن است خطاهای متعددی در چاپ و تولید آنها انجام شده باشد، تعویض شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۴-١٣٩٣, ١۴:٢٩

   

پر مبحث ترین ها