سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هوای تهران به مرز هشدار رسید

متاسفانه گرد وغباری که شب گذشته فضای شهر تهران را فرا گرفت یک بار دیگر هوای تهران را در شرایط ناسالم قرار داد

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: طبق اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش هوای تهران در شرایط ناسالم قرار دارد.
رستگاری معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: متاسفانه گرد وغباری که شب گذشته فضای شهر تهران را فرا گرفت یک بار دیگر هوای تهران را در شرایط ناسالم قرار داد.

وی ادامه داد: با توجه به اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا منتهی به 8 صبح امروز میانگین غلظت آلاینده مسئول، ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون روی عدد 190 و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون روی عدد 186 قرار گرفت که فراتر از حد مجاز بوده است.
وی ادامه داد: پدیده گرد و غبار نشأت گرفته از بیابان‌های اطراف تهران است چرا که با گرم شدن هوا، خاک خشک شده و حالت چسبندگی خود را از دست می‌دهد و با کوچکترین وزش باد جا به جا می‌شود.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به روند کاهش غلظت گرد وغبار تصریح کرد: گرد وغبار شب گذشته از ساعت 9 شب تا ساعت 1 بامداد روند افزایش داشته و پس از آن از میزان غلظت آلاینده‌ها کاسته شده است.
رستگاری خاطر نشان کرد: با توجه به پیش بینی انجام شده این روند طی ساعات آینده روند کاهشی خواهد داشت اما لازم به ذکر است تا پایان روز گروههای حساس ( زنان باردار، کودکان، سالمندان و بیماران قلبی ریوی) از تردد در فضای باز خودداری کنند و سایر مردم نیز فعالیت‌های خارج از منزل را کاهش دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۴-١٣٩٣, ١٢:٢٠

   

پر مبحث ترین ها