سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تعاونی‌ها جایگزین انبوه‌سازان در مسکن مهر می‌شوند

با توجه به این مکانیسم در برخی پروگه‌ها تعاونی‌ها مسکن جای سازندگان را گرفته‌اند. البته در جاهایی که تعاونی مسکن قدر بوده و از عملکرد آن مطمئن هستیم این کار را انجام می‌دهیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از مذاکره با وزارت تعاون برای واگذاری برخی پروژه‌های مسکن مهر به تعاونی‌ها خبر داد و گفت: بر این اساس قرارداد شماری از پروژه‌های طرح مذکور از سه جانبه به دوجانبه تغییر کرده و تعاونی‌ها واحدها را می‌سازند.

احمد اصغری مهرآبادی در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: با توجه به عملکرد سازندگان، در برخی پروژه‌ها پیشنهاد دادیم که قراردادهای سه جانبه مسکن مهر را به قراردادهای دو جانبه تبدیل شود.
وی با تاکید بر این‌که هدف ما از این اقدام تسریع ساخت و ساز پروژه‌های مسکن مهر است، تصریح کرد: با توجه به این مکانیسم در برخی پروژه‌ها تعاونی‌های مسکن جای سازندگان را گرفته‌اند. البته در جاهایی که تعاونی مسکن قدرتمند بوده و از عملکرد آن مطمئن هستیم این کار را انجام می‌دهیم.

وی با بیان این‌که پروژه‌های مسکن مهر را یا به به‌صورت گروهی به تعاونی‌ها واگذار کرده‌ایم، افزود: در جاهایی که سازنده یا تعاونی به تعهداتش عمل نکرده در کارگروه مشترک با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصمیم گرفتیم که پروژه‌ها را به تعاونی‌های گروهی واگذار کنیم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد:‌ به‌عنوان مثال در یک پروژه 100 واحدی هر 10 واحد را به یک گروه تعاونی واگذار می‌کنیم که هر کدام از آنها متشکل از اعضای تعاونی‌ها هستند.

مهرآبادی با بیان این‌که این واحدها را به اعضای تعاونی علاقه‌مند واگذار می‌کنیم، افزود: با این کار دیگر سازنده نمی‌آید ادعای دریافت اعداد نجومی کند و با این اقدام پروژه‌های مسکن مهر به سرانجام می‌رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۴-١٣٩٣, ٢٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها