سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیشنهاد راه اندازی پلیس آب

وی بر لزوم راه اندازی پلیس آب در استان کرمان تاکید و تصریح کرد: باید ناظر آب در بخش کشاورزی به منظور بررسی میزان مصرف آب در این بخش راه اندازی شود.
استاندار کرمان از اجرای طرح کنترل ثروت در این استان خبر داد و گفت: هدف از اجرای این طرح نگهداشت ثروت بومی در استان است.

به گزارش مهر، علیرضا رزم حسینی بعدازظهر چهارشنبه در جلسه شورای آب استان کرمان با اشاره به طولانی بودن زمان اجرای پروژه های انتقال آب به این استان گفت: انتقال آب برای بخش صنعت در استان کرمان حداقل پنج سال به طول می انجامد که هزینه ای بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را در بردارد.

وی با اشاره به اینکه برای رفع مشکل آب در کوتاه مدت باید چاره اندیشی شود، افزود: طرح های انتقال آب نیز در کنار این روند مسیر خود را طی می کنند.
رزم حسینی گفت: بعد از ماه مبارک رمضان موافقت نامه انتقال آب از چهارمحال بختیاری به کرمان و یزد به مرحله اجرا در خواهد آمد که براساس آن 180 میلیون متر مکعب آب به کرمان انتقال داده می شود.

لزوم راه اندازی پلیس آب در استان کرمان

وی بر لزوم راه اندازی پلیس آب در استان کرمان تاکید و تصریح کرد: باید ناظر آب در بخش کشاورزی به منظور بررسی میزان مصرف آب در این بخش راه اندازی شود.
رزم حسینی بهره وری در بخش کشاوزی استان کرمان را نزدیک به صفر دانست و افزود: باید در کوتاه مدت طرح ویژه مدیریت آب مصرفی در بخش کشاورزی با عزم ملی، همکاری دستگاه ها و کمک کشاورزان اجرایی شود.

وی بر لزوم تدوین آیین نامه اجرایی در این خصوص تاکید کرد و افزود: نصب کنتور هوشمند بر روی موتور پمپ‌ ها نیز باید در دستور کار قرار گیرد که البته در این زمینه کشاورزان نیز باید به کمک دولت بیایند.
استاندار کرمان گفت: آب منطقه ای باید اعلام کند که چه تعداد کنتور در طول سال می تواند تهیه و نصب کند و همچنین جهاد کشاورزی نیز باید ملاکان بزرگ را برای اجرای این طرح انتخاب کند.

لزوم کنترل آب های مصرفی در بخش کشاورزی

رزم حسینی با اشاره به اختصاص 95 درصد از آب کرمان به بخش کشاورزی اذعان داشت: منابع آبی استان کرمان مانند چاه نفت ارزشمند بوده و باید آنها را برای آیندگان حفظ کنیم.
وی با تاکید بر لزوم کنترل آب های مصرفی در بخش کشاورزی تصریح کرد: باید کشاورزان به سمت استفاده از سیستم های آبیاری نوین سوق داده شود.
نماینده عالی دولت در استان کرمان بر لزوم مدیریت منابع آبی استان تاکید کرد و گفت: همچنین باید جدول خاموشی و روشنایی آب در استان پیش بینی شود.

وی استفاده از آب شرب برای آبیاری غرق آبی در مزارع استان را ناعادلانه دانست و گفت: این در حالیست که در کرمان ساعت های قطعی آب داریم.
استاندار کرمان همچنین از اجرای طرح کنترل ثروت در آینده ای نزدیک در کرمان خبر داد و گفت: هدف از این طرح نگهداشت ثروت در استان کرمان است و از حقوق دانانی برای این امر استفاده شده و به زودی طرح جامعی تهیه خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۴-١٣٩٣, ٠٠:٣٨

   

پر مبحث ترین ها