سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مشمولان دارای گذرنامه نیازی به ثبت اجازه خروج ندارند

رضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر و با توجه به اوضاع نابسامان عراق، همچنان خروج زائران عتبات عالیات بصورت انفرادی ممنوع است، گفت: خروج زائران ایرانی از مرزهای هوایی و زمینی در قالب کاروان های سازمان حج و زیارت بدون هیچ گونه ممنوعیتی ادامه دارد.
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا گفت: از این پس، دیگر لازم نیست مشمولانی که دارای گذرنامه هستند، برای درج و ثبت آن در سیستم به پلیس گذرنامه و مهاجرت مراجعه کنند.

سرهنگ ابراهیم رضایی به هماهنگی‌های اخیر سازمان وظیفه عمومی ناجا و پلیس مهاجرت و گذرنامه اشاره کرد و اظهار داشت: از این پس، دیگر لازم نیست مشمولانی که دارای گذرنامه هستند و اجازه خروج خود را از نظام وظیفه دریافت می‌کنند، برای درج و ثبت آن در سیستم به پلیس گذرنامه و مهاجرت مراجعه کنند.

وی ادامه داد: پیش از این، مشمولان دارای گذرنامه برای خروج از کشور باید به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کرده، اجازه خروج دریافت می‌کردند و پس از صدور با مراجعه به مدیریت گذرنامه استان‌ها، مجوز خود را در سیستم ثبت نموده و در نهایت می‌توانستند به مرزها رفته و از کشور خارج شوند اما با تمهیدات صورت گرفته و ارتباطات سیستمی که بین سازمان نظام وظیفه و پلیس مهاجرت و گذرنامه برقرار شده، دیگر لازم نیست مشمولان برای درج اجازه خروج خود، به پلیس گذرنامه مراجعه نمایند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تاکید کرد: مشمولان دارای گذرنامه پس از دریافت اجازه خروج، می‌توانند ظرف 24 تا 48 ساعت به مرزها مراجعه کرده و از آنجایی که اطلاعات لازم برای خروج آنان، به صورت سیستمی از نظام وظیفه به پلیس مهاجرت و گذرنامه و سپس از این پلیس به مرزها اعلام می شود، می‌توانند از کشور خارج شوند.

رضایی به مشمولانی که گذرنامه ندارند یا تاریخ اعتبار این سند هویتی آنان به اتمام رسیده است نیز اشاره کرد و گفت: برای این افراد، فرآیند اجازه خروج مانند گذشته است، یعنی آنان ابتدا با مراجعه به دفاتر پلیس+10 درخواست صدور و یا تعویض گذرنامه کرده، پس از دریافت گذرنامه‌شان، جهت اخذ اجازه خروج به سازمان نظام وظیفه مراجعه، مجوز را گرفته و برای ثبت در سیستم پلیس، به پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا مراجعه می‌کنند.

به گفته این مقام انتظامی صدور اجازه خروج از زمانی که مشمول به سازمان وظیفه عمومی ناجا مراجعه می‌کند، وارد سیکل اداری نظام وظیفه شده و پس از سپردن وثیقه‌های لازم، مجوز خروج آنها بصورت آنلاین به پلیس مهاجرت و گذرنامه ارسال شده و در نهایت پلیس گذرنامه پس از چک کردن موارد، مجوزهای خروج و اطلاعات افراد را به مرزها اعلام می‌کند.

ممنوعیت خروج انفرادی زائران با توجه به اوضاع عراق

به گزارش تسنیم، رضایی با اشاره به اینکه در حال حاضر و با توجه به اوضاع نابسامان عراق، همچنان خروج زائران عتبات عالیات بصورت انفرادی ممنوع است، گفت: خروج زائران ایرانی از مرزهای هوایی و زمینی در قالب کاروان های سازمان حج و زیارت بدون هیچ گونه ممنوعیتی ادامه دارد.

وی به ورود و خروج اتباع عراقی به کشور نیز اشاره کرد و گفت: این اتباع اگر بصورت قانونی و از طریق نمایندگی ایران در عراق، روادید دریافت کرده باشند می‌توانند وارد کشور شوند و پس از پایان مهلت اقامت خود باید از کشور خارج شوند؛ برخورد با ورود غیر مجاز به کشور نیز به قوت خود باقی است.
رضایی تاکید کرد: گرچه اوضاع امنیتی در عراق نابسامان است اما به دلیل امنیت بالای مرزهای ما، تغییری در برنامه ها و تمهیدات پلیس جمهوری اسلامی ایران پیش نیامده است.

بازگشت زائران ایرانی از سامرا، با تلاش ارتش عراق

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا نیز از بازگشت زائران ایرانی که در حرم سامرا پشت مرزها مانده بودند خبر داد و گفت: پس از چند روز انتظار و تلاش ارتش عراق، این افراد توانستند از سامرا خارج و سپس از مرز، وارد کشور شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۴-١٣٩٣, ١٧:١۴

   

پر مبحث ترین ها