سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مخالفت کمیسیون بهداشت با مجازات حبس برای پیشگیری از بارداری

در مورد وازکتومی و توبکتومی نیز، کمیسیون بهداشت مجازات حبس را قبول ندارد ولی جرائمی مانند تذکر و محدودیت فعالیت کار را بررسی می‌کند در جریمه وازکتومی و توبکتومی هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم اما قطعاً در این موارد حبس را در نظر نخواهیم گرفت و ماده 624 که حبس را در نظر گرفته، فقط برای سقط جنین است.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت گفت: در مورد وازکتومی و توبکتومی، این کمیسیون مجازات حبس را قبول ندارد ولی جرائمی مانند تذکر و محدودیت فعالیت کار را بررسی می‌کند.

عبدالرحمان رستمیان عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون متبوعش اظهار داشت: در جلسه امروز طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش و رشد جمعیت کشور بررسی شد.
وی در خصوص مصوبات جلسه امروز کمیسیون گفت: مصوبات گذشته وزارت بهداشت مبنی بر اینکه پیشگیری از بارداری یا محدودیت‌های موجود در مورد بیش از 3 فرزند لغو می‌شود که البته چند سال است که وزارت بهداشت این محدودیت‌ها را حذف کرده است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: در جلسه امروز تأکید شد که محدودیت‌هایی که برای فرزندآوری وجود داشته باید لغو شود. همچنین در مورد سقط جنین غیرقانونی جریمه‌ حبس در ماده 624 وجود دارد.
رستمیان ادامه داد: در مورد وازکتومی و توبکتومی نیز، کمیسیون بهداشت مجازات حبس را قبول ندارد ولی جرائمی مانند تذکر و محدودیت فعالیت کار را بررسی می‌کند در جریمه وازکتومی و توبکتومی هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم اما قطعاً در این موارد حبس را در نظر نخواهیم گرفت و ماده 624 که حبس را در نظر گرفته، فقط برای سقط جنین است.

وی در خصوص دستور کار بعدی کمیسیون خاطرنشان کرد: بررسی طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی نیز در دستور کار جلسه امروز بود ولی باید در روزهای آینده این طرح جمع بندی و رأی گیری شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۴-١٣٩٣, ٢٠:٢٧

   

پر مبحث ترین ها