سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شکایت از تخلفات اداری دولت احمدی نژاد به کمیسیون اصل 90 مجلس

بروز شده : ۵-٠۵-١٣٩٣, ١۶:١٨    نسخه چاپی    
این گزارش نشان دهنده تخلفات عمده دولت نهم و دهم در زمینه جذب غیرقانونی نیروی انسانی و طی نشدن مراحل قانونی شامل عدم آگهی در روزنامه ها، جراید و اعلام عمومی آن و برگزار نشدن آزمون و مصاحبه و غیره بود.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در شکایتی به کمیسیون اصل 90 خواهان رسیدگی به تخلفات گسترده اداری دولت احمدی نژاد در دوره های نهم و دهم شد.

«غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی» در گفتگو با ایرنا، افزود: در نامه ای به محمدعلی پورمختار رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی شکایتی از دولت های نهم و دهم درباره تخلفات گسترده اداری طی هشت سال گذشته ارایه کردم.
وی یادآور شد: محمود عسگری آزاد جانشین معاونت توسعه و منابع انسانی ریاست جمهوری روز چهارشنبه 24 تیرماه سال 93 با حضور در جلسه غیر علنی مجلس گزارشی از وضعیت نظام اداری کشور ارایه کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خاطرنشان کرد: این گزارش نشان دهنده تخلفات عمده دولت نهم و دهم در زمینه جذب غیرقانونی نیروی انسانی و طی نشدن مراحل قانونی شامل عدم آگهی در روزنامه ها، جراید و اعلام عمومی آن و برگزار نشدن آزمون و مصاحبه و غیره بود.
جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: در این مدت 200 موسسه و سازمان خلاف مقررات، بدون اطلاع و تصویب مجلس شورای اسلامی ایجاد و راه اندازی شد که حداقل خسارت وارده حاصل این اقدام غیرقانونی، چاق، فربه و کم تحرکی دولت بوده است.

وی اظهار داشت: درعین حال این کار حقوق خیل عظیم جوانان تحصیل کرده که فاقد هرگونه پشتوانه دولتی و سیاسی بوده اند و از حیث بیکاری دچار انواع بیماری های روحی و روانی شده و در عین نخبگی و با طی مدارج عالی و معدل های الف و غیره، به داروهای آرام بخش پناه آورده را تضییع کرده است.
عضو فراکسیون اصولگران رهروان ولایت مجلس افزود: جذب حدود 400 هزار نفر تنها به دلیل وابستگی به دولت های نهم و دهم بدون رعایت هرگونه ضابطه ای توسط دولت قبل که صرفا ندای گوش خراش عدالت را سر می داد اما در عمل هیچ گونه اعتقادی به قانون و عدالت نداشت موجی از بدبینی را در نزد جویندگان کار که عمدتا قشر جوان هستند به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: این اقدام دولت های نهم و دهم باعث افزایش غیرمنطقی هزینه های جاری کشور شده و خسارات جبران ناپذیری را به نظام اداری، نیروی انسانی، افکارعمومی و اعتبارات بودجه ای کشور وارد کرده است.
نماینده مردم رشت در مجلس یادآور شد: با توجه به تاکید علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی 24 تیرماه ، در نامه ای به رییس کمیسیون اصل 90 مجلس خواهان رسیدگی قانونی به تخلفات انجام شده توسط دولت های نهم و دهم شدم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠۵-١٣٩٣, ١۶:١٨

   

پر مبحث ترین ها