سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت کار مخالفت با طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری را تکذیب کرد

بروز شده : ٨-٠۵-١٣٩٣, ١٢:۵٩    نسخه چاپی    
این نامه با اعتقاد به حفظ ارزشهای اسلامی در مراکز اداری صادر شده و هدف آن مواردی است که هیچ ارتباطی به ارزشهای اسلامی ندارد، ضمن آنکه به نظر کارشناسان وزارتخانه عدم امکان حضور زنان در مشاغل مورد نظر بخشنامه موجب نارضایتی مراجعان زن به این دستگاهها نیز خواهد شد.
روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال خبر منتشر شده در خصوص نامه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهردار تهران اعلام کرد: نامه مذکور تنها بر الزام از عدم ممانعت زنان از احراز برخی از مشاغل تأکید داشته و این وزارتخانه نفیاَ و اثباتاَ اشاره ای به تفکیک جنسیتی نداشته است.

روابط عمومی وزارت تعاون، کار در خصوص هدف از ارسال نامه معاون وزیر تعاون، اضافه کرد: تفکیک جنسیتی نباید در سیاست ها و بخشنامه ها، زنان را از دسترسی به برخی از مشاغل متداول در ایران و جهان محروم سازد.
گفتنی است، سوابق ناشی از صدور این نوع بخشنامه ها حاکی از آن است که اینگونه بخشنامه ها توسط بهانه جویان در سازمانهای بین المللی دستاویز علیه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و این درصورتی است که در جمهوری اسلامی ایران همه زنان آزادانه حق انتخاب مشاغل در چارچوب قوانین را داشته و ایران پرچمدار عدالت جنسیتی بوده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: این نامه با اعتقاد به حفظ ارزشهای اسلامی در مراکز اداری صادر شده و هدف آن مواردی است که هیچ ارتباطی به ارزشهای اسلامی ندارد، ضمن آنکه به نظر کارشناسان وزارتخانه عدم امکان حضور زنان در مشاغل مورد نظر بخشنامه موجب نارضایتی مراجعان زن به این دستگاهها نیز خواهد شد.
به گزارش ایرنا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید براینکه محتوای نامه ارتباطی با مساله تفکیک جنسیتی نداشته، عناوین به کار گرفته شده در رسانه ها درخصوص این نامه را تکذیب کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۵-١٣٩٣, ١٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها