سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فشار خون و دیابت بیشترین بیماری حجاج

تا کنون مشخص شده 23 نفر زائران ایران مبتلا به بیماری های کلیوی هستند و تمام امکانات دیالیز در بیمارستان ها مکه و مدینه ایران برای آنان در نظر گرفته شده است
رییس مرکز پزشکی حج جمعیت هلال احمر با اشاره به اتمام معاینات زائران ایران اعزامی به حج تمتع امسال گفت: فشار خون و دیابت دو بیماری شایع در میان زائران ایرانی به حج تمتع امسال است.

سیدعلی مرعشی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون معاینات حدود 60 هزار زائر ایرانی به پایان رسیده است و پس از بررسی ها مشخص شد حدود 20 درصد زائران مبتلا به فشار خون و حدود 13درصد آنان مبتلا به دیابت هستند.

وی در ادامه گفت: تا کنون مشخص شده 23 نفر زائران ایران مبتلا به بیماری های کلیوی هستند و تمام امکانات دیالیز در بیمارستان ها مکه و مدینه ایران برای آنان در نظر گرفته شده است.

مرعشی در خصوص تغییر ساختمان بیمارستان مدینه ایران گفت: مکان بیمارستان تغییر کرده و تجهیزات بیمارستان نیز نصب شده است.

وی در ادامه درباره 2 قرص تولید شده در سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر گفت: این داروها که مجوزها لازم را اخذ کرده به منظور افزایش سیستم دفاعی زائران در اختیار گروهی متشکل از 500 نفر قرار می گیرد.

مرعشی در ادامه تاکید کرد، در صورت عملکرد خوب این قرص ها بر روی این 500 نفر از سال های آینده در اختیار تمام زوار ایران قرار خواهد گرفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠۵-١٣٩٣, ٢٣:۵٩

   

پر مبحث ترین ها