سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هوا تا ۱۴ درجه‌ خنک می شود/باران می بارد،

بروز شده : ٧-٠۶-١٣٩٣, ٢٠:١۵    نسخه چاپی    
طی این مدت کاهش دما حدود ۸ تا ۱۴ درجه سانتی‌گراد برای سواحل جنوبی دریای خزر رخ می‌دهد و دریای خـزر مــواج و طوفانی خواهد بود.
با

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به نفوذ هوای سرد به سواحل جنوبی دریای خزر، گفت: بر همین اساس کاهش ۸ تا ۱۴ درجه‌ای دمای هوا در سواحل جنوبی دریای خزر دور از انتظار نخواهد بود.

فریبا گودرزی در گفت‌وگو با فارس درباره شرایط جوی کشور اظهار داشت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی حاکی از آن است که از اواخر وقت امروز با نفوذ هوای سرد به سواحل جنوبی دریای خزر، بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش بــاد شدید در سواحل جنوبی دریای خزر آغاز خواهد شد و بطور متناوب تا دوشنبه ادامه خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه افزود: طی این مدت کاهش دما حدود ۸ تا ۱۴ درجه سانتی‌گراد برای سواحل جنوبی دریای خزر رخ می‌دهد و دریای خـزر مــواج و طوفانی خواهد بود.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان بارش در استا‌ن‌های گیلان و مازندران طی روز‌های شنبه و یکشنبه به ترتیب حدود ۴۰ و ۳۰ میلی‌متر خواهد بود، ادامه داد: شنبه و یکشنبه هفته پیش رو نیز در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجـان غـربی و زنجان نیز رگبار و رعد و برق پراکنده و گاهی وزش باد شدید رخ خواهد داد.

گودرزی بیان داشت: طی روزهای جمعه و شنبه رشد ابر، رگبار موقتی باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در ساعات بعد از ظهر تـا اوایل شب در برخی مناطق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، جنوب فارس، ارتفاعات بوشهر و ارتفاعات زاگرس در استا‌ن‌های خوزستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه بویر احمد رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: بر همین اساس خطرات ناشی از رعد و برق و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها در منــاطق کوهپایه‌ای و روستاهای کوهستانی پیش‌بینی می‌شود و ضروری است که اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارات احتمالی صورت گیرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۶-١٣٩٣, ٢٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها