سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

95 درصد دریاچه ارومیه خشک شد

متاسفانه بیش از 95 درصد از آب دریاچه ارومیه خشک شده و فقط چند مرداب از این دریاچه ی مهم برجای مانده است و در اصل هیچ آبی ندارد و این مساله منجر به آسیب به احساسات مردم این استان شده است و باید اقدامات لازم از هر نظر انجام شود.
نماینده ی مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، گفت : امروز بیشترین معضل استان ارومیه خشک شدن دریاچه ارومیه است که منجر به ناراحتی مردم این شهر شده است.

عابد فتاحی در گفت و گو با خانه ملت، بیان کرد : متاسفانه بیش از 95 درصد از آب دریاچه ارومیه خشک شده و فقط چند مرداب از این دریاچه ی مهم برجای مانده است و در اصل هیچ آبی ندارد و این مساله منجر به آسیب به احساسات مردم این استان شده است و باید اقدامات لازم از هر نظر انجام شود.
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در گدشته آذربایجان غربی جزء اولین تولیدکنندگان انگور در کشور محسوب می شده است و نقش اول در تولید اکثر میوه ها را دارد، گفت : استان آذربایجان غربی دومین استان آبخیز کشور است با این حال ما شاهد مشکلات کمبود آب در اکثر روستاهای این استان هستیم

وی علل این مشکلات در بخش کشاورزی را تغییر روش های کشاورزان در تولید محصولات کشاورزی به سمت محصولات نیازمند آب فراوان و استفاده از روش های سنتی مورد استفاده ی کشاورزان این استان ، نام برد.
فتاحی ادامه داد : تامین مقدار بسیار زیادی از آب استان آذربایجان شرقی توسط آذربایجان غربی انجام می شود و این نیز یکی دیگر از عوامل کاهش آب در این استان است.

این نماینده ی مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: استان آذربایجان در بخش کشاورزی قدرتمندتر از سایر حوزه هاست و بنابراین اکثر ساکنان این استان شاغل به کشاورزی هستند پس در بخشی از سال بیکارند و این بیکاری که از سویی بیکاری آشکار محسوب می شود . بهره برداری ناقص از نیروی انسانی معضلی است که گریبان گیر جوانان تحصیل کرده این استان شده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان آذربایجان غربی هم جوار با چهار مرز کشور است و رفت و آمد به کشور روسیه از این استان انجام می شود و تنها استانی است که با اتحادیه اروپا و شبه جزیره عربستان مرتبط است، باید به استانی ویژه تبدیل شود.

وی افزود : هم اکنون ما در استان آذربایجان غربی نیازمند یک بیمارستان سوانح و سوختگی هستیم و همچنین در بخش ارتباطات نیازمند راه آهن می باشیم و اتوبان ارومیه - تبریز همچنان معلق مانده است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: صنعت در استان آذربایجان غربی رونق چندانی ندارد و علیرغم ضعف در این حوزه، توانسته ایم تراکتورهای مناسب و کارآمدی را برای استفاده ی بخش کشاورزی تولید کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۶-١٣٩٣, ١٣:٣٠

   

پر مبحث ترین ها