سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تعیین نرخ بیمه شخص ثالث براساس قیمت خودرو خلاف است

براساس ضوابط و مقررات بیمه ای نرخ بیمه شخص ثالث هیچ ارتباطی با قیمت خودرو ندارد و طبق اصلاح قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 87 و آئین نامه ماده 8 قانون، چارچوب قیمت گذاری شخص ثالث بر اساس نوع خودرو و کاربری آن است.
رئیس کل بیمه مرکزی ایران با اعلام اینکه تعیین قیمت بیمه شخص ثالث توسط شرکت‌های بیمه بر اساس قیمت خودرو خلاف است و قوانین و مقررات این اجازه را به ما نمی‌دهد، گفت: تمام تلاشمان را برای حذف مالیات بر ارزش افزوده بیمه شخص ثالث انجام می‌دهیم.

محمدابراهیم امین در گفتگو با مهر در مورد تعیین نرخ بیمه شخص ثلث بر اساس قیمت خودرو توسط برخی شرکت های بیمه گفت: براساس ضوابط و مقررات بیمه ای نرخ بیمه شخص ثالث هیچ ارتباطی با قیمت خودرو ندارد و طبق اصلاح قانون بیمه شخص ثالث مصوب سال 87 و آئین نامه ماده 8 قانون، چارچوب قیمت گذاری شخص ثالث بر اساس نوع خودرو و کاربری آن است.
رئیس کل بیمه مرکزی ایران با بیان اینکه تخفیفات هم بر اساس عدم خسارت خودرو، سابقه و پرونده بیمه ای است و ارتباطی بین تعیین حق بیمه با قیمت خودرو وجود ندارد، افزود: اینکه شرکت های بیمه، نمایندگی ها یا شعب دست به این اقدام بزنند، تخلف است و از مردم می خواهیم که به ما گزارش بدهند.

وی همچنین از ایجاد سامانه ای برای دریافت و رسیدگی به شکایت های صنعت بیمه در هر زمینه ای در ارتباط با عملکرد نمایندگان و کارگزاران بیمه و رسیدگی و پاسخ به آنها و همچنین انطباق این سامانه با سامانه درونی شرکت های بیمه خبر داد.
رئیس شورای عالی صنعت بیمه اضافه کرد: حق بیمه های خودروها در جدولی توسط بیمه مرکزی ابلاغ شده است و نمایندگی ها و شرکت های بیمه موظفند که آن را در معرض دید مراجعان قرار دهند. البته امکان چک کردن قیمت بیمه نامه از طریق سایت های شرکت های بیمه وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تعیین قیمت بیمه شخص ثالث توسط شرکت های بیمه بر اساس قیمت خودرو خلاف است و قوانین و مقررات این اجازه را به ما نمی دهد.
امین همچنین در مورد حذف مالیات بر ارزش افزوده از بیمه شخص ثالث اظهار داشت: این موضوع باید در تعامل و ارائه گزارش و رونداصلاح قانون مالیات در نظر گرفته شود و اگر اصلاح قانون در دستور کار باشد ما هم تلاشمان را در این زمینه انجام خواهیم داد.
telegram 19dey.com
باقری    22 شهریور 1393 21:54
موافقم . یعنی در ایران یکنفرفهمیده وجود نداره که بگه بیشترین خسارات مالی را خودروهای ارزان قیمت مانند پیکان به بیمه میزنه تا یک ماشین مدل بالا .این ماشینهای مدل پایین هست که ترمز درست حسابی ندارن وبا صدها عیب تو جاده وخیابانها میزنند و چند نفر را میکشند وبیمه باید خسارت بده . من چند سال پیش تو اتوبان قزوین تهران دیدم که یک پیکان وانت مدل 61چرخش شکسته بود و ده ها ماشین سبک وسنگین حتی اتوبوس چپ کرده بود و بیش از 30نفر در ان تصادف کشته و100نفر مجروح و ده ها میلیون خسارات مالی به ماشینها وارد شده بود . به نظر من بیشترین حق بیمه را باید از ماشین مدل پایین بگیرند که هران احتمال کشتن یک نفر توسط ان متصور است یکی از علل تصادف خودروهای مدل پایین ارزان بودن قیمت ان است که همه میتوانند بخرند حتی تازه گواهینامه گرفته ها و بعضا بی گواهینامه ها
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠۶-١٣٩٣, ١٧:۵٩

   

پر مبحث ترین ها