سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

راه اندازی بخش پذیرش بیماران خارجی در بیمارستان‌ها

محمد حاجی آقاجانی افزود: به تازگی آیین نامه پذیرش بیماران خارجی به تمامی بیمارستانهای کشور ابلاغ شده است که بر اساس این آیین نامه بیمارستانها موظف هستند در صورت تمایل ظرف مدت 6 ماه بخش مربوط به پذیرش بیماران خارجی را راه اندازی کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت، توسعه گردشگری سلامت و استاندارد سازی ارائه خدمات به بیماران خارجی را یکی از برنامه های این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: ثبت اطلاعات بیماران خارجی در سامانه وزارت بهداشت، یکی دیگر از اقداماتی است که در دستور کار داریم.

به گزارش ایلنا، محمد حاجی آقاجانی افزود: به تازگی آیین نامه پذیرش بیماران خارجی به تمامی بیمارستانهای کشور ابلاغ شده است که بر اساس این آیین نامه بیمارستانها موظف هستند در صورت تمایل ظرف مدت 6 ماه بخش مربوط به پذیرش بیماران خارجی را راه اندازی کنند.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه گردشگری سلامت و استاندارد سازی ارائه خدمات به بیماران گفت: در حال حاضر در بخشی از شهرهای ایران، بیماران خارجی پذیرش می‌شوند اما با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود، سهم کشورمان از بازار گردشگری سلامت در منطقه محدود است.

حاجی آقاجانی در ادامه، ثبت اطلاعات بیماران خارجی در سامانه وزارت بهداشت را یکی دیگر از اقدامات وزارت بهداشت برشمرد و تصریح کرد: این اقدام برای نظم بخشیدن به ارائه خدمات به بیماران خارجی و برنامه‌ریزی صحیح برای گسترش آنها موثر است.
وی اذعان داشت: برنامه توسعه گردشگری سلامت به گونه ای طراحی شده که حضور بیماران خارجی خللی به خدمات رسانی به بیماران داخلی وارد نکند و منابع مالی حاصل از این طرح نیز صرف خدمت رسانی به بیماران و هموطنان داخل کشور خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر 115 هزار تخت بستری اعم از دولتی و خصوصی در کشور وجود دارد، گفت: این آمار یعنی 1.5 تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت که در مقایسه با کشورهای توسعه یافته و حتی کشورهای مجاور که به ترتیب 7.5 و 2.5 تخت است، بسیار کم بوده و حاکی از عدم توسعه یافتگی کافی در حوزه خدمات درمانی است.
آقاجانی همچنین اظهار داشت: حدود 40 هزار تخت در سطح کشور در حال راه ‌اندازی است که در مراکز پر جمعیت بکارگیری می‌شود.

وی در ادامه از کمبود پرستار در مراکز درمانی کشور خبر داد و گفت: به ازای هر یک تخت فعال 1.4 پرستار در کشور وجود دارد که با استاندارد بهداشت جهانی که 2.5 پرستار به ازای هر تخت است فاصله وجود دارد.
حاجی آقاجانی، حجم کاری پرستاران در بیمارستانها را زیاد دانست و گفت: قرار است امسال برای جبران کمبود پرستار 80 نفر پرستار در بیمارستان بعثت سنندج بکارگیری شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ٠١:٣۵

   

پر مبحث ترین ها