سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئيس دانشگاه شهيد بهشتي: هزينه داروهاي شيمي درماني کمرشکن است

بروز شده : ٣-٠٧-١٣٩٣, ٢١:۴۶    نسخه چاپی    
در سراسر دنيا بيشترين هزينه دولت‌ها صرف بهداشت و درمان مي‌شود و خوشبختانه با رويکرد و حمايت دولت و مقام معظم رهبري سال 93 براي بهداشت و درمان سال خوبي خواهد بود.
دکتر طباطبايي، رئيس بيمارستان امام حسين(ع) در حاشيه افتتاح بخش شيمي درماني اين بيمارستان گفت: در سيستم درماني فضاي مناسب براي بخش سرطان کم است و اين در حالي است که روحيه بيمار در درمان او بسيار موثر است.
وي ادامه داد: بيمارستان امام حسين(ع) در محدوده شرق تهران با 530 تخت و ضريب اشتغال 90 درصد 7 ميليون نفر بيمار را پوشش و تحت درمان قرار مي‌د
در ادامه دکترپيوندي رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي در مراسم افتتاح بخش شيمي درماني امام حسين گفت: سالانه بيش از 800 ميليارد تومان صرف داروهاي شيمي درماني مي‌شود که هزينه کمر شکن است، لذا بايد ورود بيماران جديد را کاهش داده و راه درمان بهتر را در پيش گيريم.
وي افزود: در سراسر دنيا بيشترين هزينه دولت‌ها صرف بهداشت و درمان مي‌شود و خوشبختانه با رويکرد و حمايت دولت و مقام معظم رهبري سال 93 براي بهداشت و درمان سال خوبي خواهد بود.
دکتر پيوندي با تأکيد بر اينکه بايد به فکر راهکارهاي جديد براي کاهش هزينه‌ها بود، گفت: با پيشگيري بايد از ورود بيماران جديد جلوگيري کرد تا طول عمر آنها نيز افزايش يابد و نشاط و شادي را به مردم برسانيم. اين کار سنگيني است که ما به تنهايي و بدون کمک خيرين نمي‌توانيم انجام دهيم.
وي ادامه داد:‌ بايد به دنبال تدوين دستورالعمل‌هايي باشيم تا شاخص مصرف داروهاي شيمي‌درماني طبق استانداردها باشد و از اين طريق پولي که خيرين مي‌دهند در راه صحيح مصرف شود و بار هزينه‌ها کاهش يابد.
پيوندي با اشاره به اجراي طرح تحول نظام سلامت از ارديبهشت ماه امسال، گفت: با اجراي اين طرح توانسته‌ايم دغدغه‌ها را بيشتر بشناسيم اما به کمک بيشتري نياز داريم به همين دليل در دانشگاه به فکر بهره‌گيري از خيرين در مجمع گسترده‌اي هستيم تا پيشنهادهاي آنها راهگشاي مسير باشد.
وي افزود: به دليل نبود زيرساخت‌ها مشکلات نظام سلامت بيش از حد ديده مي‌‌شود اما بيشترين هزينه‌اي که دولت مي‌پردازد در حوزه درمان است.
وي گفت: پيش‌بيني مي‌شود که امسال دليل تزريق اعتبارات بالا در حوزه سلامت سال خوبي باشد و غفلت 25 ساله موجود را با کمک مردم و پزشکان کم خواهيم کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٧-١٣٩٣, ٢١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها