سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

راه زمینی عتبات عالیات باز شد/ آغاز اعزام زائران عرفه به کربلا

بروز شده : ٩-٠٧-١٣٩٣, ٢١:٣١    نسخه چاپی    
وی با یادآوری اینکه مرز زمینی شلمچه در اعزام ها قرار نگرفته است، توضیح داد: با موافقت مسوولان مربوطه مجوز سفرهای زمینی عتبات عالیات صادر شد و در حال حاضر آمار رشد 150 درصدی را نشان می دهد.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت از بازگشایی مجدد راه زمینی اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات عراق خبر داد و اظهار داشت: اعزام زائران ایرانی برای شرکت در مراسم عرفه آغاز شده و در حال حاضر آمار روبه افزایش است.

محسن نظافتی از آغاز اعزام زمینی کاروان های زیارتی عتبات عالیات خبر داد و گفت: اعزام کاروان های زمینی از 6 مهر ماه آغاز شده و هم اینک این اعزام ها از مرزهای مهران و چزابه انجام می شود.

وی با یادآوری اینکه مرز زمینی شلمچه در اعزام ها قرار نگرفته است، توضیح داد: با موافقت مسوولان مربوطه مجوز سفرهای زمینی عتبات عالیات صادر شد و در حال حاضر آمار رشد 150 درصدی را نشان می دهد.
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت، وضعیت اعزام زائران ایرانی به عتبات را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در حال حاضر افزون بر اعزام های زمینی، اعزام زائران از طریق مرزهای هوایی نیز صورت می گیرد.

وی همچنین از راه اندازی ایستگاه سیار سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در کربلا و نجف اشرف خبر داد و افزود: با توجه به افزایش آمار اعزام زائران به عتبات عالیات و مناسبت های پیش رو همچون عرفه، عیدقربان و عیدغدیر به همین منظور ستاد سیار با حضور مسوولان ایرانی در عتبات راه اندازی شد.
نظافتی، ارائه خدمات بهتر و روان سازی حضور زائران ایرانی در شهرهای زیارتی عراق را مهمترین هدف راه اندازی ستاد سیار سازمان حج عنوان کرد و از زائران ایرانی خواست با توجه به حضور گسترده مردم در عراق حتما به توصیه های مدیران و روحانیان کاروان ها توجه و آن را عملی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حضور زائران در مناسبت های ویژه بسیار افزایش می یابد و امکانات کشور عراق هم به دلیل این افزایش جمعیت با میزان متقاضیان همسان نیست، از این رو از زائران می خواهیم که صبر و تحمل خود را افزایش دهند و در برابر مشکلات صبورانه برخورد کنند.
مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در مناسبت های ویژه شرایط خاصی در عتبات حاکم می شود و ممکن است خدمات متناسب با شان زائران نباشد، اما گشاده رویی و صبوری در برابر کمبودها، حجم مشکلات را کاهش خواهد داد به همین منظور از زائران بابت این همکاری و همدلی شان تشکر می کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٧-١٣٩٣, ٢١:٣١

   

پر مبحث ترین ها