سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بررسی بخشنامه کاهش حقوق بازنشستگی کارمندان دولت در مجلس

براساس این بخشنامه، اضافه کاری کارمندان تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی از پرداخت بیمه و کسورات بازنشستگی حذف شده است و این موضوع سبب می شود حقوق دوران بازنشستگی آنان بین 30 تا 50 درصد کاهش یابد.
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: بخشنامه جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری در مورد اینکه نباید از مزایای کارمند (اضافه کار) حق بیمه کم کرد، سه شنبه هفته جاری با حضور صادر کننده بخشنامه در کمیسیون اجتماعی بررسی می شود.

«عبدالرضا عزیزی» روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دولت در این زمینه تصمیم گیرنده نیست و از گذشته تاکنون کارمندانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، از حقوق و مزایا آنان حق بیمه کم می شود، این در حالی است که اخیرا جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری بخشنامه ای ابلاغ کرده که از مزایا حق بیمه کم نشود.
وی با بیان اینکه این بخشنامه خلاف اصل 73 قانون اساسی است، ادامه داد: سه شنبه هفته جاری جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت را به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی احضار کرده ایم که در این زمینه پاسخگو باشد.

جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور پیشتر با صدور بخشنامه ای کسر حق بیمه را از اضافه کار کارمندان پیمانی و قراردادی که مشمول مقررات سازمان تامین اجتماعی می شوند، ممنوع اعلام کرده است.
بخشنامه شماره 5271/93/200 هفدهم تیرماه 93 جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی معاونت نظارت و راهبردی ریاست جمهوری از شهریور ماه اجرا شده است.

براساس این بخشنامه، اضافه کاری کارمندان تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی از پرداخت بیمه و کسورات بازنشستگی حذف شده است و این موضوع سبب می شود حقوق دوران بازنشستگی آنان بین 30 تا 50 درصد کاهش یابد.
حدود یک میلیون کارمند دولت تحت پوشش صندوق تامین اجتماعی که در تمامی مدت خدمت کسورات مرتبط را پرداخت کرده اند، شامل اجرای این بخشنامه شده اند.

براساس قوانین و مقررات تامین اجتماعی، فرمول تعیین میزان حقوق ماهانه بازنشستگی، میانگین حقوق دو سال آخر تقسیم بر 24 ماه است که کسورات آن به صندوق این سازمان پرداخت شده است، یعنی با این بخشنامه اگر کارمندی تمامی کسورات کامل را در 28 سال گذشته پرداخت کرده باشد، به علت محاسبه نشدن اضافه کاری در دوسال پایانی خدمت، هیچ بهره ای نمی برد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٧-١٣٩٣, ١۵:٠۴

   

پر مبحث ترین ها