سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ثبت نام بیش از 7 میلیون نفر در طرح پوشش بیمه همگانی

این اقدام، تحولی بسیار بزرگ در تامین سلامت مردم است که در این خصوص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای بهینه این امر تلاش کرد تا سازمان های بیمه گر از جمله سازمان بیمه سلامت ایران را همسو کند.
معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت : تاکنون هفت میلیون و 200 هزار نفر از هموطنان بدون پوشش بیمه، در طرح پوشش بیمه همگانی ثبت نام کرده اند.

به گزارش ایرنا از سازمان بیمه سلامت ایران، دکتر «محمدجواد کبیر» افزود: همچنین دفترچه بیمه پنج میلیون و 600 هزار نفر از این ثبت نام کنندگان صادر شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور گفت: این اقدام، تحولی بسیار بزرگ در تامین سلامت مردم است که در این خصوص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای بهینه این امر تلاش کرد تا سازمان های بیمه گر از جمله سازمان بیمه سلامت ایران را همسو کند.

معاون سازمان بیمه سلامت ایران افزود: از 15 اردیبهشت ماه بر اساس هماهنگی های انجام شده بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران در قالب چند تفاهمنامه تلاش شد تا سازمان بیمه سلامت ایران، نظام ثبت اطلاعات مراجعان به مراکز ارائه دهنده خدمت را دریافت و اقداماتی جهت پاسخگویی به این افراد فراهم کند.

وی ادامه داد: در این زمینه از مهمترین اقدامات انجام شده، پوشش بیمه همگانی سلامت بود که تا کنون هفت میلیون و 200 هزار نفر از افراد بدون پوشش بیمه ای را در این طرح ثبت نام کرده ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٧-١٣٩٣, ١۵:٢۴

   

پر مبحث ترین ها