سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش پوشش بیمه ای درمان اختلالات روانی

یکی از اقدامات مهم ما، شناسایی و درمان به موقع اختلال های روان پزشکی است به همین منظور در طرح تحول نظام سلامت، این برنامه را تقویت کردیم و اعتقاد داریم تشخیص زودتر، مداخله درمانی زودرس را در پی دارد و از عوارض بیماری جلوگیری می کند.
رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تعداد زیادی از خدمات بخش سلامت روان که قبلا بیمه نبودند، با اجرای طرح تحول تحت پوشش قرار گرفتند و تمامی خدمات روان پزشکی بیمارستان های دولتی نیز بیمه است.

دکتر احمد حاجبی به مناسبت هفته سلامت روان (24 تا 30 مهرماه) افزود: یکی از اقدامات مهم ما، شناسایی و درمان به موقع اختلال های روان پزشکی است به همین منظور در طرح تحول نظام سلامت، این برنامه را تقویت کردیم و اعتقاد داریم تشخیص زودتر، مداخله درمانی زودرس را در پی دارد و از عوارض بیماری جلوگیری می کند.
وی با تاکید بر اینکه، توانمندسازی افراد و آموزش مهارت های زندگی و خودمراقبتی، می تواند آنها را در برابر بیماری های روانی مقاوم کند، خاطرنشان کرد: سلامت روان یک فرایند ذهنی است و برای آنکه به آن دست پیدا کنیم، باید همه دستگاه ها به آن توجه کنند.

رئیس اداره سلامت روان وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند در زمینه سلامت روان موفق عمل کند و این مساله موضوعی بین بخشی است که همه سازمان ها باید در حفظ آن مشارکت داشته باشند.
حاجبی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت، پوشش بیمه ای برخی خدمات بیمارستان ها برای بیماران روانی افزایش خواهد یافت، افزود: سقف بستری بیماران روانپزشکی توسط سازمان های بیمه گر در هر سال 56 روز بوده است که با اجرای طرح این سقف افزایش می یابد و بیماران مدت زمان بیشتری را می توانند در بیمارستان بستری بمانند.

وی یادآور شد: تلاش کردیم نقاط ضعفی را که تاکنون در زمینه ارائه خدمت به بیماران روانپزشکی به ویژه در موارد اختلالات شدید وجود داشت را برطرف کنیم زیرا تاکنون نقاط ضعف و فضاهای خالی بسیاری در این زمینه وجود داشته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٧-١٣٩٣, ١۵:٠١

   

پر مبحث ترین ها