سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اتاق فرمان اسيد پاشي کجاست ؟/ چه کسي حزب اللهي ها را متهم مي کند؟

همزمان با موضوع طرح امر به معروف و نهي از منکر در مجلس و نوع پرداختن رسانه هاي خارجي به اين موضوع اين امکان وجود دارد که گروهي مي خواهندعده اي را بدنام کنند و يا در افکار عمومي هيجان بوجود آورند و اين را القا کنند که اگر مي خواهيد اين کار را بصورت اجبار و قانونمند اجرا کنيد جامعه واکنش منفي نشان خواهد داد.
اصفهان ساعات و روزهاي دلهره آوري را پشت سر گذاشته است. به گزارش خبرگزاري آريا ، پاي يک جنايت کثيف به ميان آمده است ؛ اسيد پاشي به صورت زنان و دختران.در ابتدا همه فکر مي کردند يا شايعه است يا اتفاقي موردي اما سريالي شدنش نشان از يک توطئه و خط مشترک داد. تا روز گذشته منابع استان تنها دو مورد اسيدپاشي را تايد مي کردند اما جانشين فرمانده ناجا اعلام کرد که 4 مورد اسيد پاشي روي داده است.
يکي از مسئولان بيمارستان امام موسي کاظم اصفهان که مخصوص سوانح سوختگي است امروز به آريا گفت که تا کنون دو مورد سوختگي با اسيد به اين بيمارستان منتقل شده که يکي از آنها به جهت شدت جراحات راهي تهران شده ست.
وي به آريا خبر داد که يکي ديگر از مصدومين اسيدپاشي همچنان در اين بيمارستان بستري است که اوضاع بهتري از بيمار قبلي دارد. وي گفت که هر دوي اين بيماران کمتر از سي سال سن داشتند.

کشف سرنخ هاي اسيدپاشي اصفهان
جانشين فرمانده ناجا در واکنش به اسيدپاشي‌هاي اخير در اصفهان از پيگيري ويژه اين موضوع از سوي پليس خبر داد.
سردار حسين اشتري در حاشيه مراسم افتتاحيه نمايشگاه «ايپاد» در جمع خبرنگاران درباره آخرين خبرها از جزييات اسيدپاشي به بانوان در اصفهان اظهار کرد: تاکنون چهار مورد اسيدپاشي داشتيم که با توجه به اطلاعات اوليه به سرنخ‌هايي رسيديم که اميدواريم با تلاش پليس اين افراد زودتر دستگير شوند.
اشتري درباره اينکه گفته مي‌شود برخي از اين افراد بي‌حجاب بوده يا مباحث اين‌چنيني، گفت: افرادي که مورد هدف قرار گرفتند از قشر خاصي نبودند و اين موضوع در دست بررسي است.

واکنش معاون سياسي امنيتي استاندار اصفهان
معاون سياسي امنيتي استاندار اصفهان در خصوص پرونده اسيدپاشي‌هاي اخير گفته است: پيگيري‌ها به شدت ادامه دارد.رسول ياحي ، در خصوص اقدامات امنيتي استان براي مقابله با پديده شوم اسيدپاشي در شهر اصفهان اظهار کرد: پيگيري‌ها به شدت ادامه دارد. وي افزوده است: اقدامات امنيتي که براي مقابله و دستگيري عاملان اين جنايت انجام شده است قابل رسانه‌اي شدن نيست، اما شهروندان استان اصفهان بدانند که مسئولان استاني همه توان و انرژي خود را براي رسيدن به نتيجه نهايي به کار گرفته‌اند.

اتاق فرمان کجاست ؟
همزمان با اين جنايت سريالي ، يک خط خبري هم عمدتا از سوی رسانه هاي بيگانه و غربي دنبال شد.«کار حزب اللهي ها و بسيجي هاست»! يک خط خبري مشکوک که القا مي کرد زنان قرباني ، افرادي بد حجاب بوده و افراد ارزشي در اعتراض به نحوه پوشش آنان و البته هشدار به جامعه دست به اين کار زده اند.

فضل‌الله کفيل، فرماندار اصفهان در پاسخ به اين پرسش که گفته مي‌شود آيا علت اسيدپاشي‌ها در اصفهان مي‌تواند مربوط به مطالب منتشر شده مبني بر اسيدپاشي بر زنان بدحجاب باشد يا خير گفت: يکي از خانم‌ها که مورد اسيدپاشي قرار گرفته متأهل است و احتمال دارد اين حادثه مربوط به اختلافات شخصي باشد.
فرماندار اصفهان تاکيد کرده بود: موضوعات اين‌چنيني بايد با دقت بررسي و سپس منتشر شود. بايد حواشي کار را بررسي کنيم زيرا اگر خبر خامي در اين خصوص منتشر شود به ايجاد نگراني و عدم احساس امنيت در مردم کمک مي‌کند و به پليس اعلام شده که هر چه سريع‌تر در اين زمينه اطلاع‌رساني کند.

اما حجت ‌الاسلام کميل کاوه رئيس انصار حزب‌الله اصفهان مي‌گويد: «متاسفانه يا خوشبختانه اصلا از اين موضوع خبر ندارم.» او در ادامه مي‌گويد: «يک انسان مسلمان اگر يک ذره دين هم داشته باشد اصلا فکر اين کار به سرش نمي‌زند.» کميل کاوه در پاسخ به اين سوال که آيا انصار حزب الله اصفهان مبارزه با بدحجابي را از سر گرفته مي‌گويد: «مبارزه که ما الان توفيقش را فعلا نداريم که بخواهيم نهي از منکر بکنيم.» او درباره چرايي اين موضوع پاسخ نمي‌دهد و مي‌گويد: الان من در نماز جمعه هستم و بيشتر از اين نمي‌توانم صحبت کنم.»
به نظر مي رسد اين جنايت يک اقدام حساب شده است که ممکن است منشا خارجي داشته باشد.

رسانه هاي غربي تلاش کرده اند تا از اسيد پاشي اخير بهره برداري کنند

احمد بخشايش اردستاني ، عضو کميسيون امنيت ملي در اين مورد به آريا گفته است : «اينکه گفته مي شود متديّن ها نسبت به افراد بدحجاب اين اقدام را انجام مي دهند قابل قبول نيست و قطعا بسيجي ها و حزب اللهي هاي ما اين کار را انجام نمي دهند ، شايد در گذشته يکسري اقداماتي انجام مي دادند و فکر مي کردند که کار خوبي انجام مي دهند ولي حالا اين نوع کارها منسوخ شده و اصلا متدين ها و مومنين اين کارها را نمي پسندند و انجام نمي دهند.»
اين نماينده استان اصفهان و عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه افزود:«همزمان با موضوع طرح امر به معروف و نهي از منکر در مجلس و نوع پرداختن رسانه هاي خارجي به اين موضوع اين امکان وجود دارد که گروهي مي خواهندعده اي را بدنام کنند و يا در افکار عمومي هيجان بوجود آورند و اين را القا کنند که اگر مي خواهيد اين کار را بصورت اجبار و قانونمند اجرا کنيد جامعه واکنش منفي نشان خواهد داد.»
وي تاکيد کرده است :«:اين اقدامات، روش انسانهاي مومن نيست و بيشتر شبيه روش گروههاي تبهکار مي باشد»

نکته قابل توجه اين است که رسانه هاي بيگانه با گسترش فضاي ابهام و شبهه تلاش دارند تا فضايي از ناامني و دلهره را پدي آورده و نيروهاي انقلابي را مسئول چنين رخدادي معرفي کنند تا با مديريت فضاي رواني به بهره برداري از آسيب هاي برجاي مانده بپردازند. ناگفته پيداست که نيروهاي ارزشي جامعه ما هرگز چنين ديدگاه هايي در مورد مسايل فرهنگي ندارند و اگر از سر دلسوزي براي دين و شرع نکته اي داشته باشند از طرق قانوني و يا عرفي آن را مطرح خواهند کرد. چنانکه در ماجراي طرح انصار حزب الله براي حضور در خيابان ها جهت ارشاد مردم وقتي مخالفت هايي از سوي مراجع قانوني خصوصا نيروي انتظامي و وزارت کشور اعلام شد آنها اصرار بر انجام کار خود نکرده و قانون را مورد قبول قرار دادند. در اين ماجرا نيز که حتما سرنخ هاي آن بزودي منجر به کشف اصل موضوع خواهد شد ، به خوبي عيان مي شود که اين جنايت از کدام اتاق فرمان نشات گرفته بوده است.

ماموريت مهم

در اينکه نيروي محترم انتظامي ، به عنوان نهادي خدمتگزار و پرتلاش نقش بالايي در تامين امنيت کشور ما دارد جاي هيچ شک و شبهه اي نيست ؛ چه اينکه نگاهي به حوادث و رخدادهاي ديگر کشورها خصوصا برخي کشورهاي همسايه به خوبي نشان مي دهد که سبزپوشان نيروي انتظامي چگونه از جان خود براي تامين امنيت مايه مي گذارند ؛ اما در اين ميان يک نکته ديگر هم وجود دارد. در چند وقت اخير ما سرعت بالاي اين نيرو در دستگيري عاملان مخرب فرهنگي ، چه در فضاي شبکه هاي مجازي و چه به صورت مثال دستگيري گروه موسيقي مبتذل «هپي» را شاهد بوده ايم . پس انتظار اين است که در مواردي اين چنين که جان مردم و امنيت رواني آنان در خطر است نيز با سرعت بسيار بالاتري حرکت کنند تا جاي مانور براي دشمنان اين نظام باقي نماند. اين نکته البته به هيچ وجه نافي زحمات و جانفشاني هاي پرسنل اين نيرو نيست .

احمد شوهاني ،از اعضاي کميشيون امنيت ملي در اين مورد به خبرنگار آريا گفته است : کميسيون امنيت ملي پيگير اين موضوع خواهد بود و نيروي انتظامي و وزارت کشور بايد در اين زمينه پاسخگو باشند.
هر چه هست همه نگاه ها اکنون به نيروي انتظامي دوخته شده است. «سرعت » ؛ مهمترين مولفه اي است که اکنون تلاش گران نيروي انتظامي بايد به آن توجه کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٧-١٣٩٣, ٠٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها