سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقاد منتجب‌نیا از برخی فرمانداران

بعضی ها می گویند که روحانی همه توان خود را گذاشته برای سیاست خارجی و کمتر به سیاست داخلی توجه دارد بنده با این نظر مخالفم چون رئیس جمهور تعیین کننده سیاست داخلی نیست. وزارت کشور، شورای امنیت، نیروهای انتظامی و امنیتی سیاست داخله را تعیین می کنند که اصلا ربطی به سیاست خارجی ندارند.
قائم مقام حزب اعتماد ملی در مورد نحوه عملکرد رئیس جمهور در سیاست داخلی گفت: اینکه ما بیاییم و بگوییم که دولت هیچ کاری نکرده کمی بی انصافی است وقتی شرایط امسال را با سال 91 به قبل مقایسه می کنیم متوجه می شویم که خیلی فضا باز تر شده و فعالیت روزنامه و تشکل ها و برخی احزاب راحت تر شده است. مراسم ها تا حدی برگزار می شوند، آزادی قلم بیشتری وجود دارد. ولی این شرایط با آنچه روحانی از قبل انتخابات تا کنون وعده داده بسیار فاصله دارد.

رسول منتجب نیا در گفتگو با "سایت روز نو" با بیان اینکه هنوز فضا امنیتی است و برخورد امنیتی وجود دارد، اظهار کرد: به خاطر القائات بعضی نیروهای خودسر، فرمانداری ها اجازه برگزاری مراسم را به احزاب و فعالین مدنی نمی دهند.
وی افزود: بعضی ها می گویند که روحانی همه توان خود را گذاشته برای سیاست خارجی و کمتر به سیاست داخلی توجه دارد بنده با این نظر مخالفم چون رئیس جمهور تعیین کننده سیاست داخلی نیست. وزارت کشور، شورای امنیت، نیروهای انتظامی و امنیتی سیاست داخله را تعیین می کنند که اصلا ربطی به سیاست خارجی ندارند.

منتجب‌نیا تصریح کرد: چینش نیروها در ارگانها به گونه ای است که با خواست روحانی همسو نیستند و مانعی در برابر اجرای خواست آن هستند ما شاهد این هستیم که حدود هشت ماه است که وزارت کشور معاون سیاسی ندارد و این خود مشکل ساز شده و بعضی فرمانداران سلیقه ای برخورد کنند.
وی افزود: ما شاهد این هستیم که بدنه وزارت کشور بسیار با رییس جمهور زاویه دارد و در برخی موارد فرمانداران برای تشکیل جلسه ای توسط حامیان دولت و اصلاح طلبان شورای تامین تشکیل می دهند و شخصا در پی پرونده سازی و مجازات اعضا آن جلسه هستند و حتی شاهد آن بودیم که به نوه امام (ره)در بروجرد اجازه سخنرانی ندادند.

منتجب نیا در ادامه اضافه کرد: سیاسی کاری همه جا خوب نیست باید ملاحظات لازم را داشته باشیم و نباید بیش از حد سیاسی کاری بشود چرا که مردم گمان می کنند که دولت دچار انفعال شده و جو به گونه ای است که هر کسی می تواند تهدید کند و این نا مطلوب است.
وی در پایان اظهار کرد: بعضی ها پیام انتخابات خرداد92 را درک نکرده اند و متوجه نشده اند مردم به تغییر فضا رای دادند و خفقان حاکم در دوره قبل ناراضی بودند. رئیس جمهور باید با قدرت نظرات خود را اعمال کند و بگوید مردم به دلیل وعده های که دادم به من رای دادند و باید به آنها عمل کنم نمی شود از مردم رای گرفت و بعد به خواست آنها عمل نکرد این تو دهنی به ملت است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٧-١٣٩٣, ٠١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها