سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سرنخ جدید پلیس از اسیدپاشي؛ پیکان‌سفید

من با خانواده یکی دو نفر دیگر از قربانیان تماس گرفتم و آنها هم این شایعه را رد کردند که اسیدپاشی به‌دلیل بدحجابی بوده است
پدر یکی از قربانیان اسیدپاشی می‌گوید: «غیر از دوربین‌های ترافیکی، یک ایستگاه آتش‌نشانی هم در آن خیابان است که دوربین‌ مدار بسته دارد و می‌توانند از فیلم آن هم استفاده کنند.» اما هنوز هیچ خبری از دستگیری اسیدپاش اصفهانی نیست.

به گزارش سايت «تیک»، در روزهای ابتدایی که پدر سهیلا برای شکایت به نیروی انتظامی رفته بود، به او توصیه کرده بودند، برای مدتی موضوع به رسانه‌ها کشیده نشود. این توصیه باعث شد یکی دو هفته پس از این اتفاق کسی از آن خبردار نشود اما چند اسیدپاشی دیگر باعث شد اخبار دهان به دهان بچرخد. ناصرجورکش می‌گوید: «من با برادر یکی دیگر از دخترهایی که به صورتشان اسید پاشیده شده، صحبت کردم. شباهت‌هایی بین اسیدپاشی به سهیلا و خواهر او وجود داشت. هر دو اسیدپاشی روز چهارشنبه اتفاق افتاده البته با این تفاوت که حادثه یک هفته بعد برای خواهر ایشان اتفاق افتاده بود. زمان وقوع هر دو حادثه بین ساعت 6 تا 7 بوده و در هر دو حادثه 2نفر روی یک موتور سوار بوده‌اند. البته یک نکته دیگر که نیروی انتظامی روی آن کار می‌کند این است که در هر دو حادثه یک پیکان سفیدرنگ پشت سر موتور بوده که به نوعی حالت مراقبت از آن را برعهده داشته. این نکات نشان می‌دهد که اسیدپاش دختر من و خواهر ایشان احتمالا یک نفر بوده است»‌. البته در روزهای میانی هفته گذشته خبر دستگیری 4 نفر به اتهام اسیدپاشی در اصفهان منتشر شد.

وی می افزاید: «دخترم ظاهر مناسبی داشت. البته اینطور نبود که مقنعه و چادر سرش کند. همیشه روسری سرش بود و مانتوهایی می‌پوشید که در شان یک دختر خانم دانشجو بود. این حرف‌هایی که در ارتباط با وضعیت حجاب قربانیان زده می‌شود، اصلا درست نیست. من با خانواده یکی دو نفر دیگر از قربانیان تماس گرفتم و آنها هم این شایعه را رد کردند که اسیدپاشی به‌دلیل بدحجابی بوده است. وقتی دختر خانمی در ماشین نشسته هیچ کس از بیرون نمی‌تواند متوجه شود که وضعیت حجاب او چگونه است. اصلا لباسی که دخترخانم‌ها می‌پوشند، دیده نمی‌شود. اصلا حتی اگر این دختران بی‌گناه، به صورت سهوی حجابشان را رعایت نکرده‌باشند، این روش برخورد صحیح است؟»
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٨-١٣٩٣, ١٢:۴۵

   

پر مبحث ترین ها