سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اتباع افغانی در ایران تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار می‌گیرند

بروز شده : ۶-٠٩-١٣٩٣, ١١:١۵    نسخه چاپی    
وی با اشاره به اینکه کارهای کار‌شناسی آن انجام شده است، گفت: بنا داریم بیماری‌های خاص را به‌طور صد در صد و اقشار آسیب‌پذیر 70 درصد و مابقی اتباع را تحت پوشش 20 درصدی هزینه‌های درمانی را انجام دهیم.
معاون اجرایی اداره‌کل ‌اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور گفت: بنا داریم بیماری‌های خاص را به‌طور صد در صد و اقشار آسیب‌پذیر ۷۰ درصد و مابقی اتباع را تحت پوشش ۲۰ درصدی هزینه‌های درمانی انجام دهیم.

عباس نصرالهی پیش از طهر امروز در دومین نشست بررسی مسائل فرهنگی اجتماعی پناهندگان که در مجتمع مهدی (عج) یاوران قم برگزار شد، با اشاره به برخی دستاوردهای نخستین نشست بررسی مسائل اتباع اظهار کرد: بخشی از مسائل اتباع را در نشست قبل حل کرده‌ایم و به‌طور مثال یکی از آن‌ها مشکل اتباع در زیارت عتبات عالیات بود که حل شد.

‌وی با اشاره به اینکه رفع مشکلات فرزندان اتباع از دیگر مشکلات بود این قشر از جامعه بود، افزود: با کمک آموزش و پرورش این مشکلات را تا حدودی حل کرده‌ایم.
نصرالهی با تاکید بر اهمیت توسعه فعالیت‌های علمی گفت: به دنبال اجرایی کردن مسابقات علمی و ورزشی و برگزاری جشنواره‌ها برای فرزندان افغانستان در ایران هستیم.

به گزارش تسنیم، معاون اجرایی اداره‌کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور بابیان اینکه با کمک کمیساریای عالی سازمان ملل متحده و کمک موسسه‌های خیریه بنا داریم پوشش درمانی را افزایش دهیم، گفت: در گذشته فقط به اقشار آسیب پذیر و بیماری‌های خاص کمک می‌کردیم و دلیل آن هم عدم کمک موسسه‌های خیره جهانی بود.

وی با اشاره به اینکه کارهای کار‌شناسی آن انجام شده است، گفت: بنا داریم بیماری‌های خاص را به‌طور صد در صد و اقشار آسیب‌پذیر 70 درصد و مابقی اتباع را تحت پوشش 20 درصدی هزینه‌های درمانی را انجام دهیم.

نصرالهی با عنوان اینکه به دنبال حل و ارتقای وضعیت بهداشتی پناهندگان هستیم افزود: بیمه عمر و حوادث پناهندگان برنامه دیگری است که در دستور اجرایی شدن داریم.
معاون اجرایی اداره‌کل امور اتباع و مهاجران خارجی وزارت کشور خاطرنشان کرد: بنا داریم همه افرادی بالای سن 18 سال و سرپرستان خانوار را بیمه حوادث و عمر کنیم تا حمایتی برای فرزندان این افراد باشد‌.

وی با عنوان اینکه توسعه مسائل آموزشی در مهمان شهرهایی که اتباع را می‌پذیرند از دیگر اولویت‌ها است، گفت: همه باید کمک کنند تا به این بخش کمک کنیم.
نصرالهی با اشاره به آمایش‌های 9گانه‌ای که تا به‌ حال انجام‌شده است، خاطرنشان کرد: برخی در این طرح شرکت نمی‌کردند و برای آن‌ها تبعاتی را داشت و به همین دلیل به دنبال این هستیم که آمایش 10 را با تغییراتی که کمک به اتباع می‌کند انجام دهیم و مشکلات گذشته را برطرف کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٩-١٣٩٣, ١١:١۵

   

پر مبحث ترین ها