سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تمامی زائران اربعین از مرز عبور می‌کنند

با توجه به اینکه مسئولان عراقی از دو روز قبل اعلام کرده‌اند که امکان پذیرش بیش از ظرفیت موجود در عراق را ندارند لذا بر اساس اطلاعیه‌ای از مردم مشتاق زیارت ابا عبدالله الحسین خواستیم تا دیگر به مرزها مراجعه نکنند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: تمام زائران حاضر در مرز تا پایان امشب از مرز عبور خواهند کرد.

 سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: با توجه به اینکه مسئولان عراقی از دو روز قبل اعلام کرده‌اند که امکان پذیرش بیش از ظرفیت موجود در عراق را ندارند لذا بر اساس اطلاعیه‌ای از مردم مشتاق زیارت ابا عبدالله الحسین خواستیم تا دیگر به مرزها مراجعه نکنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر هنوز تعدادی از زائران در مرز مهران به سر می‌برند، افزود: در مرز چذابه و شلمچه مشکلی نداریم چرا که پلیس راهور در مبادی ورودی مرزها از ورود مراجعه کنندگان جلوگیری به عمل می‌آورد.

 

اوحدی همچنین اظهار داشت: تا به این لحظه یک میلیون و سیصد هزار نفر از سه مرز مهران، چذابه و شلمچه عبور کرده‌اند و با تمهیدات در نظر گرفته شده تمامی زائرانی که هم اکنون منتظر عبور از مرز هستند تا پایان امشب از مرز عبور می‌کنند و وارد کشور عراق می شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت یادآور شد: با ورود زائران به عراق سعی می‌کنیم تمامی مسیرهای منتهی به مرز را برای بازگشت آنان خلوت نگه داریم ضمن اینکه لازم به ذکر است وزارت کشور مسئولیت حمل و نقل زائران را به عهده سازمان راهداری گذاشته و به همین منظور ۴هزار و پانصد دستگاه اتوبوس به مبادی ورودی مرزها اعزام می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه هلال احمر نیز در هر ده کیلومتر از مسیر پایگاه امدادی برقرار کرده است، بیان داشت: نیروی انتظامی نیز تمام توان و ظرفیت خود را به کار گرفته و برای تسهیل بازگشت زائران ظرفیت گیت‌های گذرنامه را نسبت به سال گذشته ۵ برابر کرده است.

گفتنی است؛ رئیس سازمان حج و زیارت در پایان از زائران خواست تا به هنگام بازگشت از عراق عجله نکنند و زمان بازگشت خود را ظرف سه و چهار روز برنامه‌ریزی کنند تا با مشکل ازدحام جمعیت و معطلی در مرز مواجه نشوند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩٣, ١٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها