سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حذف دفترچه‌های بیمه سلامت تا پایان سال

طبق برنامه جدید سازمان بیمه سلامت ایرانیان دفترچه‌های بیمه سلامت تا پایان سال در کشور به تدریج حذف خواهند شد و کد ملی شناسه فرد تحت پوشش خواهد بود.

میرشاه ولد گفت: طبق برنامه جدید سازمان بیمه سلامت ایرانیان دفترچه‌های بیمه سلامت تا پایان سال در کشور به تدریج حذف خواهند شد و کد ملی شناسه فرد تحت پوشش خواهد بود.

سید مهدی میرشاه ولد سخنگوی بیمه سلامت ایرانیان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه طرح حذف دفترچه بیمه از شنبه در چهار بیمارستان چهار استان به طور آزمایشی آغاز شده است، گفت: این چهار استان شامل اصفهان، فارس، مازندران و تهران است که در بیمارستان‌های پایلوت زیر ساخت‌های الکترونیکی(HIS ) فراهم شده به طوری که این بیمارستان‌ها امکان دسترسی به لینک سامانه بیمه سلامت را دارند و یا وارد کردن کدملی بیمار می‌توانند به اطلاعات بیمار و تحت پوشش بودن پی ببرند و به راحتی بستری شوند.

 

میرشاه ولد با بیان اینکه در این اجرای آزمایشی مشکلات و موانع کار مشخص شود، عنوان کرد: تلاش این است که تا پایان سال در کلیه بیمارستان‌های طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت این طرح اجرایی شود.

وی خاطر نشان کرد: حذف دفترچه بیمه فقط شامل کسانی می‌شود که تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان باشند و برای بیمه‌شدگان تحت پوشش خدمات درمانی و تأمین اجتماعی کاربرد ندارد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠٩-١٣٩٣, ١۵:٢١

   

پر مبحث ترین ها