سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

غرویان: جامعه امروز مبارزه با فساد را لطیفه می داند

حجت الاسلام غرویان با بیان اینکه بحث مبارزه با فساد هم اکنون برای مردم به شکل مزاح و لطیفه درآمده است، خاطرنشان کرد: می گویند سال هاست که از سوی مسئولان فقط شعار مبارزه با فساد دیده و نتیجه ای نمی بینیم.

حجت الاسلام غرویان گفت: شرط اول مبارزه با فساد تقوای باطنی است و شروع مبارزه با فساد باید نبرد با فساد باطنی مسئولین باشد.

 

حجت الاسلام محسن غرویان در گفتگو با ایسکا با بیان اینکه مبارزه با فساد باید از درون خود مسئولان ما آغاز شود،اظهار داشت: شرط اول مبارزه با فساد تقوای باطنی است و شروع مبارزه با فساد باید نبرد با فساد باطنی مسئولین باشد، بنابراین آن ها باید همواره وجدان و فطرت خود را قاضی قرار دهند.

وی نظارت و قاطعیت را راهکار دیگری برای مبارزه با فساد عنوان کرد و ادامه داد: ناظران و قاضیان ابتدا در باطن سالم باشند و تقوای خود را رعایت کنند تا بحث نظارت به خوبی برقرار شده و مسیر به درستی طی شود، بنابراین ناظران باید اول خود را نظارت کنند.

 

استاد حوزه علمیه قم در ادامه به بیاناتی از رهبری انقلاب مبنی بر اینکه در مبارزه بافساد نباید هیچ مسامحه ای صورت بگیرد . ریشه فساد باید خشکانیده شود، اشاره کرد و گفت: دستوربالاترین مقام رسمی و قانونی کشورباید اجرایی شود. متاسفانه در مقام اجرای قوانین و مقررات ضعف داریم و عده ای هم هستند که قوانین را با فاکتورسازی، جعل اسناد و کلاه برداری دور می زنند. این وظیفه بر قانون گذار است که راه گریز قانون را ببندد، قوه مقننه وقوه قضاییه باید با دور زدن قانون مبارزه کنند.

 

حجت الاسلام غرویان با بیان اینکه بحث مبارزه با فساد هم اکنون برای مردم به شکل مزاح و لطیفه درآمده است، خاطرنشان کرد: می گویند سال هاست که از سوی مسئولان فقط شعار مبارزه با فساد دیده و نتیجه ای نمی بینیم. مسئولان قاطعانه وجدی باید نمونه های مبارزه با فساد را به جامعه ارائه کنند، البته قوه قضاییه وسایر قوا هم اقداماتی را انجام می دهند که از آن ها چشم پوشی نمی کنیم اما مردم از مسئولان توقع قاطعانه تری دارند.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٣, ٠١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها