سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شهرستان سازی غیرقانونی با رانت

وی یادآور شد: متاسفانه گاهی استفاده از رانت باعث شده تا بخش کوچکی در کشورتبدیل به شهرستان شود در حالی که این بخش توان شهرستان شدن را نداشته اما رانت اداری این فرصت را به آن منطقه داده تا به شهرستان تبدیل شود.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، با انتقاد از شهرستان سازی غیرقانونی در کشور، گفت: شهرستان سازی تنها هزینه دولت را افزایش می‌دهد در حالی که لازم است این هزینه ها صرف تولید در کشور شود.


عبدالرحمان رستمیان در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت جلوگیری از هدررفت منابع در بودجه، افزود: متاسفانه طی سال های گذشته اقداماتی صورت گرفته که منجر به هدررفت منابع شده است؛ از جمله این اقدامات شهرستان سازی است که به این معضل دامن زده است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: گاهی از نظر قانونی منطقه ای از کشورشرایط شهرستان بودن را نداشته اما متاسفانه به راحتی این بخش تبدیل به شهرستان شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه شهرستان سازی تنها هزینه دولت را اضافه تر می کند، تصریح کرد: بدون شک هر شهرستانی نیاز به ساختمان های اداری و به تبع آن جذب نیرو و پرسنل دارد و در این شرایط هزینه های دولت به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

 

وی یادآور شد: متاسفانه گاهی استفاده از رانت باعث شده تا بخش کوچکی در کشورتبدیل به شهرستان شود در حالی که این بخش توان شهرستان شدن را نداشته اما رانت اداری این فرصت را به آن منطقه داده تا به شهرستان تبدیل شود.

رستمیان با تاکید بر ضرورت رعایت قانون، افزود: به طور حتم مجلس نیز موظف است این معضلات را پیگیری کند چراکه در هیچ کجای کشور نباید خلاف قانون عمل کرد اما گاهی شاهد این اتفاق هستیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس نهم، با انتقاد از شهرستان سازی غیرقانونی در کشور، افزود: در شرایطی که وابستگی کشور به نفت کاهش می یابد لازم است در بودجه به این نکات توجه جدی شود.

 

این نماینده مردم در مجلس نهم، تاکید کرد: یکی از اولویت های تبدیل بخش به شهرستان جمعیت استاندارد آن بخش است و نکته دوم اینکه باید هر بخش از دو دهستان تشکیل شود که هیچ یک از این اصول رعایت نشده است.

رستمیان گفت: شهرستان سازی تنها هزینه ها دولت را افزایش میدهد در حالی که می توان این هزینه ها را صرف تولید کرد لذا بهترین راهکار آن است که قانون به طور دقیق اجرایی شود./

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩٣, ١٨:۴۴

   

پر مبحث ترین ها