سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شرکت بیمه توسعه تعطیل شد

بروز شده : ٢-١١-١٣٩٣, ١٩:۵۶    نسخه چاپی    
میرزایی درباره اینکه تکلیف بیمه گذاران این شرکت چه خواهد شد؟ گفت: عده ای بیمه نامه شرکت را دارند که بیمه نامه آنها تا پایان مدت اعتبار دارد و به قوت خود باقی است و عده ای متحمل خسارت شده اند که تلاش می کنیم این افراد به حق و حقوق خود برسند.

معاون نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به چهار گزارش نظارتی این بیمه به شورای عالی بیمه درباره تخلفات بیمه توسعه گفت: براساس مصوبه امروز شورای عالی بیمه، فعالیت این شرکت در همه رشته های بیمه‌ای تعلیق شده است.

 

حبیب میرزایی در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر افزود: از یک سال پیش فعالیت های شرکت بیمه توسعه در بخش های بیمه شخص ثالث و زندگی تعلیق شده بود.

وی ادامه داد: بیمه مرکزی در این مدت درحال پیگیری عمل به تعهدات این شرکت بیمه ای بود اما متاسفانه اراده لازم در هیات مدیره و سهامداران شرکت برای پرداخت خسارت مردم شکل نگرفت و گزارش تخلفات این شرکت امروز در شورای عالی بیمه بررسی و تعلیق فعالیت های آن تصویب شد.

میرزایی درباره اینکه تکلیف بیمه گذاران این شرکت چه خواهد شد؟ گفت: عده ای بیمه نامه شرکت را دارند که بیمه نامه آنها تا پایان مدت اعتبار دارد و به قوت خود باقی است و عده ای متحمل خسارت شده اند که تلاش می کنیم این افراد به حق و حقوق خود برسند.

وی افزود: قدم بعدی این است که هرچه سریع تر خسارت مردم پرداخت شود.

میرزایی درباره نحوه پرداخت خسارت مردم گفت: راهکارهای مختلف درحال بررسی است و حتی اگر نیاز باشد اموال شرکت به صورت وجه نقد تبدیل و خسارات مردم پرداخت شود ، از ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد.

 

وی درباره فعالیت برخی دفاتر این شرکت بیمه ای در سطح شهر تهران و شهرهای دیگر افزود: پارسال فقط فعالیت این شرکت در دو رشته بیمه ای تعلیق شده بود و این شرکت مجاز به فعالیت در سایر رشته های بیمه ای بود اما با تصمیم امروز شورای عالی بیمه همه فعالیت های بیمه ای آن تعلیق شد و از این به بعد هیچ یک از دفاتر این شرکت حق فعالیت و صدور بیمه نامه جدید را ندارد اما رسیدگی، ثبت و پرداخت خسارت بیمه گذاران به عهده شعب شرکت است و ان را با جدیت پیگیری می کنیم.

معاون نظارت بیمه مرکزی در باره اینکه چرا شرکت های بیمه اموال خود را بیمه نمی کنند، گفت: همان طور که یک فرد در معرض ریسک می تواند اموال خود را نزد شرکت های بیمه ای بیمه کند، شرکت های بیمه نیز با خرید پوشش اتکایی نزد بیمه گران بزرگتر اموال خود را بیمه می کنند.

بنا بر مصوبه امروز شورای عالی بیمه ؛ صدور بیمه های اموال، اشخاص، شخص ثالث و سایر رشته های مسئولیت و زیان های پولی در شرکت بیمه توسعه تا اطلاع بعدی ممنوع شده است.

شورای عالی بیمه این تصمیم را در روز جاری با توجه به گزارش بیمه مرکزی در باره آخرین وضعیت بیمه توسعه و با عنایت به مطرح بودن پرونده این شرکت در مراجع قضایی گرفته است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩٣, ١٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها