سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پوشش بیمه ای11قلم داروی گرانقیمت جدید

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٣, ١٠:١٣    نسخه چاپی    
بیش از 750 قلم داروی بیماران صعب العلاج و در مجموع بیش از 2 هزار قلم دارو در دولت تدبیر و امید تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از بازنگری دستورالعمل بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی تحت پوشش بیمه های پایه خبر داد و گفت: 11 قلم داروی گرانقیمث تحت پوشش بیمه قرار گرفته و فرانشیز برخی از بیماریها حذف خواهد شد.
 
علی ربیعی چهارشنبه شب در حاشیه پنجاه و هفتمین جلسه شورایعالی بیمه خدمات درمانی و دهمین نشست این شورا که در دولت تدبیر و امید و با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، در جمع خبرنگاران جزئیات مصوبات این جلسه را توضیح داد.

وی اظهار داشت: بیش از 750 قلم داروی بیماران صعب العلاج و در مجموع بیش از 2 هزار قلم دارو در دولت تدبیر و امید تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی گفت: رایگان شدن آزمایش ژنتیک تشخیص پیش از تولد هموفیلی، رایگان شدن تعویض مفاصل بزرگ در بیماران هموفیلی، حذف فرانشیز درعمل جراحی پیوند کلیه، حذف فرانشیز تزریق درعمل جراحی پیوند کلیه، حذف فرانشیز تزریق داروی شیمی درمانی و رادیوتراپی، اضافه شدن داروهای جدید به لیست داروهای بیماران تالاسمی، ام اس و بیماران پیوندی ازمصوبات این جلسه به شمارمی روند.

ربیعی ادامه داد: شورایعالی بیمه با تسری پوشش بیمه ای به خدمات تعویض مفاصل با شرایط خاص موافقت کرد. براساس این شرایط تعویض مفصل ناشی از عفونت و شکستگی و تومور نزدیک مفصل بدون محدودیت درتعهد است. همچنین پرداخت هزینه تعویض مفصل در استئوارتریت ثانویه منوط به 5 سال سابقه بیمه پردازی مصوب شد.

وی خاطرنشان ساخت: بازنشستگان لشگری، کشوری، مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی و بیماران خاص و مددجویان کمیته امداد(ره) از دوره انتظار مستثنی هستند.

به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ویرایش دوم کتاب ارزش نسبی خدمات و مراقبت های سلامت (مبتنی براصلاحات انجام گرفته درکتاب ارش نسبی خدمات و مراقبت های سلامت سال 93) به تصویب شورایعالی بیمه رسید.

ربیعی توضیح داد: این کتاب پس از تصویب هیات وزیران ملاک عمل ارائه کنندگان در تمام بخش های دولتی، عمومی، غیردولتی و خصوصی، بیمه های پایه و تکمیلی قرار می گیرد.

حسن هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی نیز درحاشیه این نشست گفت: بخشی از مشکلات مردم در زمینه بازنگری تعرفه های پزشکی بود که در جلسه امشب مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وی گفت: در خصوص تعویض مفصل قرار شد خدمات جدیدی به ویژه برای بیماران کمیته امداد(ره) و سایر بیماران انجام شود.

وی درخصوص کتاب ارزش نسبی خدمات اظهار داشت: در جلسه امشب با هماهنگی دو وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بازنگری ارزش نسبی خدمات انجام شد.

درپایان این جلسه از پزشکان و متخصصانی که در ویرایش کتاب دوم ارزش نسبی خدمات مشارکت داشته اند، تقدیر شد.

همچنین وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اهدای تابلویی از نقاشی یک کودک معلول از خدمات وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این بخش تشکر کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٣, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها