سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عکس 5 زورگیر شهر تهران برای مراجعه مالباختگان

به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ کارآگاه 'رحیم فرزام' افزود: دی ماه گذشته فردی با مراجعه به کلانتری اعلام کرد که توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مورد زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراه قرار گرفته است. 

وی با بیان اینکه برهمین اساس پرونده ای در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با موضوع 'زورگیری' تشکیل شد، گفت: به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

 

وی با اشاره به اظهارات مالباختگان خاطر نشان کرد: براساس اظهارات مالباخته، یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکی با دو سرنشین حدودا 20 الی 22 سال به وی نزدیک شده و به بهانه تماس اضطراری درخواست تلفن همراه کرده که در همین حین، سرنشین عقب موتور با چاقو مالباخته را تهدید کرده و وجه نقد وی را نیز سرقت می کنند.

 

رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار کرد: با آغاز رسیدگی به پرونده و انجام چهره نگاری و بهره گیری از بانک اطلاعاتی پلیس آگاهی، یکی از مجرمین سابقه دار بنام عباس . ن ( 19 ساله ) که با وجود سن کم بارها به اتهام ارتکاب جرایم مرتبط با سرقت، دستگیر و روانه زندان شده بود، از سوی مالباخته شناسایی شد. 

 

وی گفت: با شناسایی و دستگیری 'عباس . ن' متهم چاره ای جز بیان حقیقت نداشت و در همان تحقیقات اولیه با معرفی همدستان خود و اعتراف به دهها فقره زورگیری و موبایل قاپی در مناطق شمالی شهر تهران، عنوان کرد که گوشی های تلفن همراه مسروقه گران قیمت را به قیمت هر گوشی 400 هزار تومان فروخته است. 

 

وی با بیان اینکه با توجه به کشف تعدادی از گوشی های تلفن همراه دارای سابقه سرقت، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات و مالباختگان شدند، افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده، دیگر اعضای گروه سارقین بنام های 'حمید' (21ساله) ، 'فردین' (27ساله)، 'مصطفی' ( 18 ساله )، 'ولی' (25 ساله ) و مخفیگاه های آنها در خیابان 'گلاب دره' و محدوده 'امامزاده قاسم' شناسایی و به صورت همزمان، دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی منتقل شدند. 

 

وی گفت: متهمین دستگیر شده که به مصرف موادمخدر(از نوع گل) اعتیاد دارند صراحتا به زورگیری به شیوه تک یا دو موتوره و با استفاده از انواع موتورسیکلت های 'طرح هوندا 125' و همچنین 'پالس' اعتراف کردند. 

 

سرهنگ کارآگاه فرزام، تاکید کرد: با اعتراف صریح متهمین به دهها فقره زورگیری در مناطق شمال شهر تهران و برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر متهمین از سوی مقام قضایی صادر شده است.

 

وی از شکات و مالباختگان خواست در صورت شناسایی تصویر متهمین برای پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در اتوبان صدر( مسیر شرق به غرب )، ابتدای خیابان شهید قلندری شمالی مراجعه کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩٣, ٠٩:۴٨

   

پر مبحث ترین ها