سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تهران، نرسیده به بهار، زمستانی شد!

اقدامات لازم باید جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی به کار گرفته شود، بویژه از هرگونه تردد در مناطق مستعد سیلاب خودداری شود

در شرایطی که تهران در فصل زمستان کمترین بارش های باران و برف را شاهد بود ، از عصر امروز تهران کاملاً برفی شده است.

به گزارش انتخاب ؛ بارش برف بسیار شدید گزارش شده است به طوریکه طبق معتمول، خیابان های تهران قفل شده است.

از سوی دیگر، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ضمن تشریح آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور، ازتشدید بارش ها در کشور خبر داد. 

احد وظیفه درباره آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آتی گفت: براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در سواحل دریای خزر، بویژه در سواحل مرکزی وشرقی، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق، نواحی مرکزی، دامنه های مرکزی زاگرس، بخش هایی از شرق و جنوب کشور ابرناکی، بارش باران و در مناطق سردسیر بارش‌برف و وزش باد پیش بینی می شود که بتدریج گستره بارش ها جنوب شرق کشور را نیز فرامی گیرد.

 

وی ادامه داد: این سامانه روز چهارشنبه در شرق، جنوب شرق وبرخی مناطق شمال شرق کشور فعال بوده وبتدریج روز پنج شنبه از کشور خارج می‌شود که بارش ها فردا درکرمان، هرمزگان، جنوب یزد وبخشهایی از سیستان وبلوچستان خواهد بود.

 

 

وی از بروز پدیده تگرگ در استان های سیستان وبلوچستان، هرمزگان وجنوب کرمان خبر داد و افزود: امروز در برخی مناطق جنوب غرب، جنوب، شمال شرق وشرق کشور و روز چهارشنبه در شرق وجنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی مناطق با گرد وخاک همراه خواهد بود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به مواج بودن خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، گفت: امروز دامنه های شرقی البرز، سواحل شرقی خزر، شمال شرق و شرق دمای هوا کاهش می یابد که روز چهارشنبه افت دما به جنوب شرق کشور نیز کشیده می شود.

 

وظیفه از تشدید بارش طی سه روز آینده خبر داد و به ایسنا گفت: فردا در استان کرمان بویژه در نیمه جنوبی استان بارش باران و برف و در استانهای هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی با رعد وبرق پیش بینی می‌شود. همچنین در این روز وزش باد شدید پیش بینی می شود که در جاده های کوهستانی استان کرمان منجر به کولاک برف و در برخی مناطق استان هرمزگان منجر به رخداد گرد و خاک خواهد شد.

 

وی با بیان این که درروز پنج شنبه بارش باران برای استان سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود، گفت: اقدامات لازم باید جهت جلوگیری از خسارتهای احتمالی به کار گرفته شود، بویژه از هرگونه تردد در مناطق مستعد سیلاب خودداری شود.

 

 

مدیرمرکز پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه وضعیت آسمان تهران در روز چهارشنبه کمی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش‌باد پیش‌بینی می‌شود، افزود: حداقل و حداکثر دمای آن نیز 1و 8 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود. همچنین در روز پنجشنبه آسمان پایتخت کمی ابری، با وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما با دو درجه افزایش 3 و 11 درجه سانتیگراد بالای صفر پیش‌بینی می‌شود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٣, ٢٣:١٧

   

پر مبحث ترین ها