سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ثبت 41 میلیون نفر شب اقامت مسافران نوروزی در اماکن رسمی

تا پایان روز 9 فروردین، تعداد 41 میلیون نفر شب اقامت در واحدهای رسمی اقامتی سراسر کشور به ثبت رسیده که 14 درصد از اقامت مسافران در اماکن مربوط به آموزش و پرورش بوده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی با اشاره به آمارهای مختلف سفرهای انجام شده در نوروز امسال، گفت: تا پایان روز 9 فروردین، تعداد 41 میلیون نفر شب اقامت در واحدهای رسمی اقامتی سراسر کشور به ثبت رسیده که 14 درصد از اقامت مسافران در اماکن مربوط به آموزش و پرورش بوده است.
 
  مرتضی رحمانی موحد روز سه شنبه در دیدار با علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش که در ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر حضور یافته بود در جریان عملکرد ستاد طی ایام تعطیلات نوروز قرار گرفت.

در نشست مشترک وزیر آموزش و پرورش و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی که با حضور نمایندگان دستگاه های عضو ستاد برگزار شد، رحمانی موحد گزارشی از عملکرد 10 روز نخست تعطیلات ستاد هماهنگی خدمات سفر را ارائه کرد.

معاون گردشگری در ابتدای این گزارش با اشاره به مسئولیت هماهنگی، سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در ستاد، گفت: هماهنگی بین دستگاهی، نظارت بر تاسیسات، نرخ ها، اطلاع رسانی و ارائه خدمات از طریق سامانه 09629 از جمله اقدامات سازمان میراث فرهنگی در این ستاد است.

 

وی با بیان اینکه بازدیدهای نظارتی سازمان میراث فرهنگی در استان ها از یک ماه پیش از ایام تعطیلات آغاز شده است، یادآور شد: در سال 93، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر 6 جلسه برگزار کرد که در آخرین جلسه معاونین عمرانی استان ها و معاون عمرانی وزیر کشور حضور داشتند.

رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در ادامه به اعلام آمار جابه جایی مسافران توسط سازمان راهداری پرداخت و افزود: براساس آمار موجود، 5 و نیم میلیون نفر مسافر توسط سازمان راهداری جابه جا شده اند که از این تعداد، 564 هزار نفر از طریق پایانه های مرزی، 130 هزار نفر از طریق دریایی ، 4 میلیون و 300 هزار نفر به صورت جاده ای، یک میلیون و 260 هزار نفر از طریق راه آهن و 15 هزار نفر از طریق هوایی به مقاصدشان رسیده اند.

رحمانی موحد گفت: مشهد، شیراز و کیش بیشترین مسافر را به خود اختصاص داده است.

معاون گردشگری با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش 873 هزار خانوار فرهنگی را در مدارس و سایر مراکز اقامتی وابسته به این ارگان، اسکان داده است، تصریح کرد: 3 میلیون و 825 هزار نفر در اماکن اقامتی آموزش و پرورش اسکان داشته اند.

 

به گزارش ایرنا، رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در رابطه با عملکرد جمعیت هلال احمر در قالب سازمان جوانان و امداد و نجات، گفت: این سازمان در ایام تعطیلات نوروز 94 به بیش از 5 میلیون نفر خدمات ارائه کرده است، این خدمات در قالب خیمه های نماز، مسائل مربوط به کودکان و انجام معاینات پزشکی اولیه ارائه شده است و به طور میانگین روزانه بین 3 هزار نفر به این خیمه ها مراجعه کرده اند.

وی همچنین به فعالیت های سازمان امداد و نجات و اورژانس اشاره کرد و افزود: این سازمان در طول ایام نوروز 3 هزار و 900 مورد عملیات داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، معاون گردشگری ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی به عنوان یکی از دستگاه های اعضای ستاد، 11 هزار و 507 بازرسی داشته و 10 هزار پرونده در گشت های سیار کارشناسان و بازرسان این دستگاه تشکیل شده است، 94 میلیارد تومان محکومیت توسط قضات کشیک در این ایام صادر شده است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر گفت: سامانه 09629 که مدیریت آن را کانون جهانگردی و اتومبیلرانی بر عهده دارد به 15 هزار مورد تماس مسافران پاسخ داده است، خدمات این سامانه در رابطه با اطلاع رسانی اقامت، امداد و وضعیت جاده ها بوده است، در این مدت فقط 66 مورد شکایت به این سامانه اعلام شده است.

 

رحمانی موحد ادامه داد: از شکایاتی که به سامانه 09629 اعلام شده، 35 مورد مربوط به دفاتر و 15 مورد مربوط به هتل ها بوده است.

معاون گردشگری همچنین در ادامه از فعالیت 2 هزار و صد پایگاه وزارت بهداشت در سراسر کشور خبر داد و افزود: 18 هزار نفر در این پایگاه ها به ارائه خدمات مشغول هستند که در ایام تعطیلات نوروز 88 هزار ماموریت توسط این نیروها انجام شده است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر همچنین به فعالیت های وزارت صنعت، معدن و تجارت در ستاد اشاره کرد و افزود: بازرسی های صنفی، ارائه خدمات توسط امداد خودرو و سامانه 124 از جمله فعالیت های این دستگاه در این ایام است.

وی همچنین به همکاری مناسب سازمان صداو سیما با ستاد هماهنگی خدمات سفر اشاره کرد و یادآور شد: 4 هزار و 300 ساعت برنامه مربوط به معرفی مقاصد سفر و فرهنگ سازی سفر از طریق رسانه ملی در حوزه ملی و استانی تهیه و پخش شده است.

معاون گردشگری با بیان اینکه سازمان هواشناسی، سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مناطق آزاد، هر کدام برنامه هایی را در ستاد بر عهده داشتند، افزود: نیروی انتظامی در دو بعد ترافیکی و انتظامی همکاری قابل تقدیری با ستاد هماهنگی خدمات سفر داشته است.

رحمانی موحد تصریح کرد: سال 94 برنامه های ستاد در جهت هم افزایی و تجمیع خدمات ادامه پیدا می کند.

معاون گردشگری در ادامه با اعلام آخرین آمار سفر در کشور پرداخت و افزود: تا پایان روز 9 فروردین، تعداد 41 میلیون نفر شب اقامت در واحدهای رسمی اقامتی سراسر کشور به ثبت رسیده است که از این تعداد 14 درصد از اقامت مسافران در اماکن مربوط به وزارت آموزش و پرورش بوده است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفربا بیان اینکه بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی با رشد 170 درصدی همراه بوده است، تصریح کرد: تقویت فرمانداری ها و شهرها در رابطه با برنامه های ستاد از مهم ترین اولویت های ما در سال 94 خواهد بود.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩۴, ١۶:١٧

   

پر مبحث ترین ها