سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توسط پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر :

نرم افزاری برای کنترل قند و فشارخون طراحی شد

بروز شده : ٩-٠٣-١٣٩٠, ٢٠:۴۶    نسخه چاپی    
دراین نرم افزار همچنین بانک اطلاعات جامع و پویایی قرار داده شده است که امکان ثبت و گزارش گیری های متنوع از متغیرهای قند و فشار خون افراد را فراهم می کند و در هر لحظه پزشک معالج از راه اینترنت می تواند،‌ این گزارشها را مشاهده کند.
 
پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر نرم افزار جامعی برای کنترل قند و فشار خون بیمار از راه دور طراحی و تدوین کردند.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، آرزو طاهری پژوهشگر طرح با اشاره به پیشرفت دانش پزشکی در کشور گفت: یکی از مشکلات ساکنان مناطق محروم و دور افتاده،‌ دسترسی به خدمات پزشکی تخصصی و نیز آگاه نشدن به موقع از بروز علایم خطر در برخی بیماری ها است.
 
وی افزود: اطلاع از پیشرفت بیماری دیابت با سه و نیم میلیون مبتلا ( 5 درصد جمعیت کشور)‌ و نیز برخی عوامل خطر در بیماری های قلبی عروقی موجب شد تا این نرم افزار در قالب پزشکی از راه دور تدوین شود.
 
طاهری با توجه به طراحی هوشمند نرم افزار گفت: پزشک می تواند محدوده مجاز فشار خون برای هر بیمار تحت نظر را تعیین کند تا در صورتی که از میزان تعیین شده کمتر یا بیشتر شود بر مبنای پیش بینی صورت گرفته با پیامک ، نامه الکترونیکی یا حتی تماس با واحدهای اورژانس در موارد حساس واکنش نشان دهد.
 
وی افزود: دراین نرم افزار همچنین بانک اطلاعات جامع و پویایی قرار داده شده است که امکان ثبت و گزارش گیری های متنوع از متغیرهای قند و فشار خون افراد را فراهم می کند و در هر لحظه پزشک معالج از راه اینترنت می تواند،‌ این گزارشها را مشاهده کند.
 
این نرم افزار هم اکنون آماده بهره برداری است و به تایید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز رسیده است.
 
استفاده از آن موجب کاهش هزینه های خانواده و همچنین دسترسی به تشخیص های تخصصی از راه دور می شود.
 
این پژوهش در قالب رساله کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات در دانشگاه صنعتی امیرکبیر صورت گرفته است .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٣-١٣٩٠, ٢٠:۴۶

   

پر مبحث ترین ها