سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش رییس کمیته امداد امام(ره) به سخنان وزیر کشور

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٣:٠٨    نسخه چاپی    
وضوع از این قرار بود که طبق مصوبه دولت دهم، ساکنان مناطق جنوب کشور با کارت اقامت خود، می توانند خودرو وارد کنند، البته باید تاکید کرد که مددجویان کمیته امداد در نقاط مرزی هم زندگی می کنند و تعدادی از افراد که از پول و سرمایه کافی برخوردار بودند، کارت این افراد را گرفته و مبلغی ناچیز در حدود یکصد هزار تومان به این افراد داده و با کارت آنها اقدام به واردات خودرو می کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: کمیته امداد به هیچ عنوان در هیچ موردی حتی یک موضوع، اقدام به واردات خودرو از هیچ نوع و هیچ گمرکی نکرده است.


سیدپرویز فتاح در گفتگو با خانه ملت، در واکنش به صحبت های وزیر کشور مبنی بر اینکه یکصد نفر در کمیته امداد به نام مستضعفان اقدام به واردات خودرو بدون پرداخت مالیات و عوارض گمرکی کرده اند، افزود: بسیار خوب بود وزیر کشور قبل از بیان این صحبت ها در صحن مجلس شورای اسلامی با ما طرح موضوع می کردند، تحقیق می شد و بعد در حضور نمایندگان اعلام می کردند.

وی ادامه داد: وزیر کشور به دلیل صحبت های خود در دو ماه گذشته درخصوص ورود پول های کثیف از نمایندگان عذرخواهی کردند، بنابراین اینگونه نشود که به دلیل همین صحبت ها درخصوص کمیته امداد امام(ره) بخواهند که در صحن مجلس دوباره معذرت خواهی کنند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: کمیته امداد به هیچ عنوان در هیچ موردی حتی یک موضوع اقدام به واردات خودرو از هیچ نوع و هیچ گمرکی نکرده است.

فتاح تصریح کرد: موضوع از این قرار بود که طبق مصوبه دولت دهم، ساکنان مناطق جنوب کشور با کارت اقامت خود، می توانند خودرو وارد کنند، البته باید تاکید کرد که مددجویان کمیته امداد در نقاط مرزی هم زندگی می کنند و تعدادی از افراد که از پول و سرمایه کافی برخوردار بودند، کارت این افراد را گرفته و مبلغی ناچیز در حدود یکصد هزار تومان به این افراد داده و با کارت آنها اقدام به واردات خودرو می کنند.

وی افزود: بنابراین کمیته امداد امام(ره) حتی یک مورد هم اقدام به واردات خودرو نکرده و اگر یک مورد در این خصوص مشخص شد، می توانند به مردم اطلاع دهند. بنابراین با صحبت های وزیر کشور جفایی در حق مددجویان کمیته امداد انجام شده و ساحت کمیته امداد مقدس است و مردم به این سازمان اعتماد دارند، بنابراین بنده پس از صحبت های وزیر کشور نامه ای گلایه آمیز به وی نوشته و رونوشت این نامه را به قوه قضائیه و رییس مجلس شورای اسلامی فرستادم.

فتاح ادامه داد: در این نامه تاکید کردم که شما به چه استنادی در صحن مجلس اینگونه صحبت ها را درخصوص کمیته امداد داشتید؟ بنابراین باید مستندات خود را به ما اعلام کنید، از این رو منتظریم تا پاسخ های وزیر کشور را بشنویم، هر چند که این نامه از فردا علنی شده و وزیر کشور باید به خاطر صحبت های خود در صحن مجلس مستندات خود را اعلام کند. از این رو امیدواریم که اینگونه اشتباهات از ناحیه مسوولان صورت نگیرد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) درخصوص مهمترین اولویت های این سازمان در سال 94 گفت: اصلی ترین ماموریت من و هیات امنا در کمیته امداد افزایش اعتماد عمومی مردم به امداد است. از این رو اینگونه اظهارات نابجای وزیر کشور در مجلس به اعتماد عمومی مردم به کمیته امداد لطمه وارد می کند.

فتاح تصریح کرد: همه مامور هستیم که نگاه مردم را نسبت به کمیته امداد بهتر کنیم، بنابراین وقتی که اعتماد مردم نسبت به کمیته امداد افزایش یابد، مردم به این سازمان کمک بیشتری کرده و همراهی بیشتری دارند، از این رو به فرموده رهبر معظم انقلاب همدلی و همزبانی میان ملت و مردم باید افزایش پیدا کند و کمیته امداد که بخشی از پیکره نظام است در این همدلی و همزبانی نقش موثری دارد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩۴, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها