سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شماره‌‌گذاری پنج خودروی تولید داخل ممنوع شد

بر این اساس ۵ خودروی تولید داخل موفق به کسب استاندارد آلایندگی یورو ۴ نشدند که امروز طی نامه‌ای به پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ممنوعیت شماره‌گذاری این خودروها اعلام شد.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: در نامه‌ای به پلیس راهور ناجا اعلام شده تا از شماره‌گذاری پنج خودروی تولید داخل که موفق به کسب استاندارد آلایندگی یورو ۴ نشدند، جلوگیری کند 

 سعید متصدی با اشاره به اینکه تمامی خودروهای سواری بنزینی موظفند استاندارد آلایندگی یورو ۴ را رعایت کنند، تصریح کرد: بر این اساس ۵ خودروی تولید داخل موفق به کسب استاندارد آلایندگی یورو ۴ نشدند که امروز طی نامه‌ای به پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ممنوعیت شماره‌گذاری این خودروها اعلام شد.

وی به فهرست این خودروها اشاره کرد و گفت: وانت تک‌کابین و ۲ کابین GONOW شرکت پویا خودرو، سواری ویانا ۱۵۰۰ سی‌سی شرکت سناباد خودرو توس، پژو ۲۰۶ و پژو ۲۰۶ SD با موتور TU3 و پژو پارس اتوماتیک با موتور TU5 شرکت ایران‌خودرو و مزدا ۳ اتوماتیک هاچ‌بک شرکت بهمن موتور، ۵ خودرویی هستند که به دلیل عدم رعایت استاندارد آلایندگی یورو ۴ مجوز شماره‌گذاری‌شان از سوی سازمان حفاظت محیط زیست لغو شده است.

به گزارش «نسیم»، وی گفت: برابر نامه ارسالی، پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی از فردا شماره‌گذاری‌ این خودروها را متوقف خواهد کرد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٢-١٣٩۴, ١٧:٠٩

   

پر مبحث ترین ها