سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیماری ای که متولی ندارد

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩۴, ٢٢:٣۴    نسخه چاپی    
رییس انجمن متخصصان پوست کشور نداشتن متولی و مسوول مستقیم برای بیماری زخم مزمن را دغدغه حوزه درمان این بیماری دانست.


رییس انجمن متخصصان پوست کشور نداشتن متولی و مسوول مستقیم برای بیماری زخم مزمن را دغدغه حوزه درمان این بیماری دانست.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یحیی دولتی روز پنجشنبه در پیامش برای کنگره کشوری زخم مزمن که در ساری درحال برگزاری است، گفت: زخم از جمله بیماری هایی به شمار می رود که تاکنون مسوول مستقیم در گروه پزشکی نداشته است.

وی ادامه داد: ماهیت چند رشته ای در زخم موجب شد تا همه رشته های ذیربط هم خود را دخیل بدانند و هم احساس مسوولیت مستقیم در مساله درمان این بیماران نداشته باشند.

رییس انجمن متخصصان پوست کشور گفت: در سال های 2006 و 2007 گروه پزشکی متشکل از متخصصان پوست ، عفونی ، پرستاران و پزشکان عمومی با تجربه درمان زخم در یک دوره 9 ماهه زیر نظر متخصصان زخم کشور کانادا آموزش دیدند .

وی ابراز امیدواری کرد که برگزاری کنگره ملی زخم مزمن با ایجاد ارتباط میان پزشکان و متخصصان زمینه تبادل افکار و ارائه شیوه های مناسب و نوین درمانی را فراهم آورد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز گفت: زخم مزمن که طی سالها دچار دستخوش تغییرات شده به نگاه عمیقی درحوزه درمان نیازمند است .

قاسم جان بابایی در این همایش افزود: با ایجاد نگاه و شیوه های جدید درمانی می توان با کاهش مدت درمان و بهبود در کاهش هزینه های درمان بیماران نیز اقدام موثری انجام داد .

وی ازبرگزاری کنگره کشوری زخم مزمن به عنوان افقی روشن برای ارائه راهکارهای مناسب درمان این بیماری نام برد و ابراز امیدواری کرد که با تبادل و کسب اطلاعات پزشکان و متخصصان این حوزه مدت زمان و هزینه درمان کاهش یابد.

کنگره کشوری زخم مزمن از روز پنجشنبه در ساری مرکز استان مازندران آغاز شده است و تا فردا ادامه دارد.

50 مقاله برگزیده به صورت سخنرانی و 170 مقاله درقالب پوستر در دو روز برگزاری کنگره ارائه می شود .

سوختگی ، درمان های جایگزین در ترمیم زخم مزمن ، سلول های بنیادی در ترمیم زخم، عفونت در زخم ، زخم دیابتی، رویکردهای نوین در ترمیم زخم، زخم فشاری و ترمیم زخم مزمن و زخم های جلدی مخاطی از موضوعات مقالات ارائه شده در کنگره زخم مزمن است 

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩۴, ٢٢:٣۴

   

پر مبحث ترین ها