سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نسخ الکترونیک بهترین راهکار کنترل مصرف دارو

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی اعتقاد دارد اجرای سامانه نسخ الکترونیک بهترین راهکار برای کنترل مصرف دارو و هزینه‌های دارویی در کشور به‌شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، رسول دیناروند سه‌شنبه 19 خرداد در بازدید از عملیاتی شدن سامانه نسخ الکترونیک در جهرم برای اولین بار، گفت: طرح تحول نظام سلامت ابعاد مختلفی دارد که یکی از این موارد کنترل مصرف دارو و هزینه‌های دارویی است و اجرای سامانه نسخ الکترونیک بهترین راهکار برای این مهم به‌شمار می‌رود.

وی با قبول این‌که الکترونیکی شدن نسخ کاری بسیار سنگین، زمان‌بر و هزینه‌بر است، گفت: اجرای این طرح در سطح چند شهر کشور به شکل پایلوت و از نیمه دوم سال گذشته آغاز شد و جهرم نیز یکی از شهرهای انتخاب شده بود.

دیناروند با بیان این‌که کار در جهرم و در مقایسه با سایر شهرها پیشرفت بیشتری داشته است، گفت: سعی داریم پس از رایزنی با بیمه‌ها، برنامه نسخه الکترونیک را در شهرستان جهرم نهایی کنیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: بزرگترین مزیت و منفعت این طرح به حداقل رسیدن خطاهای پزشکی، مدیریت نسخه توسط پزشک و افزایش سرعت و ایجاد امکان بررسی سریع‌تر خواهد بود.

وی با بیان این‌که کاهش هزینه‌ها و امکان دسترسی به اطلاعات جامع در خصوص استفاده از داروهای مختلف در کشور، از مزایای این طرح خواهد بود، گفت: البته در مسیر نهایی شدن طرح مشکلاتی داریم و پیگیر هستیم تا با همکاری وزارت رفاه این مشکلات رفع شده و طرح هرچه سریع‌تر تکمیل و اجرایی شود.

دیناروند یادآور شد که در این طرح نسخ الکترونیک جایگزین دفترچه‌های بیمه خواهد شد.telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٣-١٣٩۴, ٢٠:١١

   

پر مبحث ترین ها