سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تخریب دو مزرعه خشخاش درچهارمحال بختیاری

جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: دو مزرعه کشت خشخاش، امسال در شهرستانهای سامان و لردگان تخریب شد.


جانشین فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: دو مزرعه کشت خشخاش، امسال در شهرستانهای سامان و لردگان تخریب شد.

به گزارش ایرنا، سرهنگ ابراهیم رضایی روز یکشنبه در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: در طرح انهدام مزرعه های خشخاش، در مزرعه لردگان 550 بوته و در مزرعه سامان 45 بوته خشخاش از بین رفت.

وی از انهدام 13باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان در این مدت خبر داد و گفت: امسال 300کیلو و 250گرم تریاک در استان کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد: در این مدت هفت کیلو و 777گرم مواد مخدر صنعتی و هرویین معادل یعنی 800کیلوگرم تریاک در استان کشف و ضبط شد.

سرهنگ رضایی از دستگیری 907نفر توزیع کننده و قاچاقچی مواد مخدر در استان خبر داد و گفت: در این مدت 10 طرح ضربتی کشف مواد مخدر و پاکسازی محورهای مواصلاتی و 9طرح پاکسازی در مناطق آلوده استان نیز به اجرا درآمد.

وی از افزایش 325درصدی مثبت بودن جواب آزمایش رانندگان معتاد در استان خبر داد و گفت: امسال 90راننده معتاد در استان شناسایی شد.

وی از افزایش کشفیات مواد مخدر صنعتی و گسترش این مواد در بین دانش آموزان و جوانان خبر داد و گفت: امسال چند عامل اصلی مواد مخدر صنعتی در برخی از مناطق روستایی استان در مدارس با عاملیت فروش دانش آموزان شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ رضایی اظهار کرد: همزمان باسالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، همایش تجلیل از فعالان عرصه مواد مخدر در استان برگزار و کنترل محورهای مواصلاتی استان تشدید خواهد شد.

رییس کمیته درمان و حمایت های اجتماعی استان نیز در این نشست یکی از مهمترین مشکلات معتادان بهبود یافته استان را اشتغال عنوان کرد.

مرتضی هاشم زاده با اشاره به نقش نظارتی دانشگاه علوم پزشکی استان در کمپ های ترک اعتیاد استان افزود: هم اکنون سه مرکز 'MMT' زیر پوشش دانشگاه و یک مرکز کلینیک مثلثی مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری در استان فعال است.

وی گفت: ادامه فعالیت مرکز ماده 16در استان هزینه بر است، این در حالیست که سال گذشته 350میلیون ریال اعتبار برای این مرکز اختصاص داده شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: این مرکز ماهانه بیش از 200میلیون ریال برای درمان معتادان هزینه می کند در حالی که اعتبارات اختصاص یافته به این مرکز بسیار کم است.

وی ظرفیت پذیرش این مرکز را بیش از 50 نفر عنوان کردو گفت: ماهانه بین 40 تا 50 معتاد به این مرکز ارجاع داده می شوند.

سامان در ۲۲ کیلومتری شمال شرقی و لردگان در۱۶۰ کیلومتری جنوب شرقی شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٣-١٣٩۴, ١۶:۴٧

   

پر مبحث ترین ها