سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در همایش روز جهانی مواد مخدر اعلام شد:

۹۷ درصد ایرانی‌ها پاک هستند

بروز شده : ٧-٠۴-١٣٩۴, ١۶:٣٣    نسخه چاپی    
در جامعه ما بیش از ٩٧‌ درصد افراد پاک و سالم هستند و شیوع در ایران ٥٠‌ درصد متوسط شیوع در دنیاست، بااین‌حال، همین رقم برای ما بالاست.

 مراسم روز جهانی مبارزه با موادمخدر دیروز با حضور مسئولان کشور برگزار شد و در این مراسم پیام رئیس‌جمهور هم خوانده شد. در این مراسم دادستان کل کشور با بیان اینکه امروز ایران در خط مقدم مبارزه با موادمخدر قرار دارد، به قاچاقچیان موادمخدر هشدار داد که برای مبارزه با موادمخدر اراده جدی وجود دارد. پس از او، دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر ضمن اعلام خبر امحای صد تن موادمخدر در کشور، بر ضرورت همکاری مؤثر و مستمر کشورهای مختلف و نهادهای بین‌المللی در امر مبارزه با موادمخدر تأکید کرد. 
عبدالرضا رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه امروز بیش از صد تن موادمخدر در کشور امحا می‌شود، گفت: تلاش می‌کنیم در حوزه‌های مختلف مبارزه، پیشگیری، درمان، مقابله و صیانت کاری کنیم که آثار شوم این بلای خانمان‌سوز را در جامعه به حداقل برسانیم. او گفت: در جامعه ما بیش از ٩٧‌ درصد افراد پاک و سالم هستند و شیوع در ایران ٥٠‌ درصد متوسط شیوع در دنیاست، بااین‌حال، همین رقم برای ما بالاست. دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با اشاره به هم‌جواری ایران با افغانستان که بیش از ٨٠‌ درصد موادمخدر سنتی در آنجا تولید می‌شود، اظهار کرد: ايران به علت قرارگرفتنش در مسیر ترانزیت موادمخدر، در معرض بیشترین تهدیدهاست و بیشترین مبارزه را انجام می‌دهد درحالی‌که کمترین همراهی و همکاری بین‌المللی را با خود دارد. 
دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر تأکید کرد: در این مسیر اگر همکاری مستمر، مؤثر و مفید از سوی کشورهای مختلف به‌ویژه نهادهای بین‌المللی و به‌خصوص سازمان‌ملل را داشته باشیم، قطعا می‌توانیم امر مبارزه را توسعه دهیم و با سیاست‌هایی چون کشت جایگزین و تأمین معیشت در افغانستان و همچنین پیشگیری، آثار مبارزه را قطعی‌تر کنیم. 
رئیس‌جمهوری در پیامی به همایش روز جهانی مبارزه با موادمخدر، جوانان را جزء اولین قربانیان سوداگری مرگ‌بار موادمخدر دانست. متن کامل پیام حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسن روحانی»، روز شنبه توسط «عبدالرضا رحمانی‌فضلی»، وزیر کشور، در همایش روز جهانی مبارزه با موادمخدر در سالن همایش‌های بین‌المللی صداوسیما قرائت شد. 
در این پیام آمده است که متأسفانه جوانان که نیروی مولد و پشتوانه توسعه آینده به‌شمار می‌آیند، جزء اولین قربانیان این سوداگری مرگ‌بار هستند. کشور ما به‌واسطه هم‌جواری با کشوری که اصلی‌ترین منشأ کشت و تولید و به‌تبع آن فعالیت مجرمان جرائم سازمان‌یافته و فرامرزی است، در معرض بیشترین خسارات انسانی و عواقب مخرب ناشی از قاچاق و اعتیاد قرار دارد. شعار روز جهانی مبارزه با موادمخدر در سال ۲۰۱۵ این است که «بیایید با هم زندگی، جامعه و هویت‌مان را عاری از موادمخدر سازیم». امید است با عنایت به این شعار و همسو با سیاست و رویکرد اجتماعی‌شدن مبارزه با موادمخدر که از سوی جمهوری اسلامی ایران در حال اجراست، با همت عمومی بتوانیم گام‌های اساسی‌تری برای داشتن جهانی عاری از موادمخدر برداریم. 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۴-١٣٩۴, ١۶:٣٣

   

پر مبحث ترین ها