سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

میزان بارش باران 19 درصد کاهش یافته است

استاندار تهران گفت: در سال جاری با توجه به کمبود منابع آبی، آبفای تهران با مشترکین پرمصرف آب برخورد خواهد کرد.


به گزارش خبرگزاری مهر، عصر دوشنبه سید حسین هاشمی با اشاره به تشکیل کمیته ای مرتبط با آب در استانداری تهران به منظور مدیریت مصرف این ماده حیاتی اظهار داشت: با توجه به کمبود منابع آبی، کمیته ای مرتبط با آب در محل استانداری تهران تشکیل شده تا مدیریت مصرف آب در استان را پیگیری کند.

استاندار تهران افزود: تنها راه حل موجود در شرایط فعلی کمبود آب، مدیریت آن است.

وی با اشاره به این نکته که نقش مردم در مدیریت مصرف آب بسیار مهم و اثربخش است ادامه داد: مردم نقش مهمی را در مدیریت مصرف آب ایفا می کنند و همانطور که در سال گذشته مشاهده کردیم با همکاری مردم استان تهران، مدیریت آب به شکل مطلوبی انجام شد و این موضوع باید در سال جاری نیز مورد توجه قرار گیرد.

هاشمی با تأکید بر این نکته که استانداری تهران در زمینه مدیریت مصرف آب جدی است اضافه کرد: در نشست آتی شورای تأمین استان تهران نیز یکی از موضوعاتی که مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، کمبود آب است.

این مسئول عنوان کرد: در سال جاری نیز با توجه به کمبود منابع آبی، آبفای تهران با مشترکین پرمصرف آب برخورد خواهد کرد و مردم مطمئن باشند با کسانی که آب را به صورت بی رویه مصرف می کنند، سیاست های سختیگرانه ای اتخاذ می شود.

وی بیان داشت: بر اساس اعلام مدیریت آب منطقه ای استان میزان بارندگی استان در امسال نسبت به سال گذشته، ۱۹ درصد کاهش پیدا کرده است به همین خاطر چاره ای جز صرفه جویی ومدیریت مصرف آب نداریم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠۴-١٣٩۴, ١٣:٠٨

   

پر مبحث ترین ها